Gwiazdy

Pamiętacie Just 5? Lepiej usiądźcie! Tak dziś wyglądają członkowie słynnego boysbandu

Just 5 to pierwszy polski boysband, który w latach 90. okupował listy przebojów z piosenką "Kolorowe Sny". Członkowie zespołu Just 5 rozkochali w sobie pół Polski, ale ich sława szybko przeminęła. Co dziś robią popularni niegdyś: Bartek Wrona, Grzegorz Kopala, Shadi Atoun, Daniel Moszczyński i Robert Kryla?

Spis treści

  1. Just 5, czyli polska odpowiedź na Backstreet Boys
  2. Just 5 członkowie. Kto śpiewał w zespole?
  3. Just 5 odeszli w zapomnienie. Co dziś robią i jak wyglądają?

Just 5, czyli polska odpowiedź na Backstreet Boys

Zespół Just 5 był polską odpowiedzią na sukcesy amerykańskich zespołów Backstreet Boys i Take That, które w latach 90. święciły triumfy na światowych listach przebojów i były uznawane za maszynki do zarabiania łatwych pieniędzy.

Pomysłodawcą Just 5 był Sławomir Sokołowski, producent muzyczny, który wiosną 1997 roku zorganizował casting na członków pierwszego polskiego boysbandu. W przesłuchaniach wzięło udział ponad 600 osób, z których wyłoniono pięciu szczęśliwców.

Just 5 członkowie. Kto śpiewał w zespole?

W skład grupy Just 5 wchodzili:

  • Bartosz Wrona,
  • Grzegorz Kopala,
  • Shadi Atoun,
  • Daniel Moszczyński,
  • Robert Kryla.

Czytaj także: Bartek Wrona był bożyszczem nastolatek! Tak dziś wygląda

Chłopcy z Just 5 błyskawicznie podbili serca słuchaczy i szczyty list przebojów. Ich debiutancka płyta sprzedała się w nakładzie 250 tysięcy egzemplarzy, a jej motorem napędowym był singiel "Kolorowe sny", który u schyłku lat 90. nuciła cała Polska. "Kolorowe sny, kiedy ja dotykam ciebie. Zwariowany świat, kiedy w nas tańczy pragnienie" - kto z was nie kojarzy tego fragmentu, niech pierwszy rzuci kamieniem.

Członkowie Just 5 uchodzili za bożyszcza nastolatek, które obwieszały swoje pokoje plakatami z ich wizerunkami. Grupa zagrała przeszło 500 koncertów, a jeden z nich supportował nawet Justin Timberlake i jego boysband N'Sync! Sława miała jednak swoją cenę.

Z tą megapopularnością, wiązało się megauwielbienie, ale też meganienawiść. Teraz nazwalibyśmy to hejtem, ale to było coś więcej, bo doświadczaliśmy przemocy fizycznej. Na koncerty wjeżdżaliśmy w obstawie policji. Rzadko kiedy swoim busem, tylko pakowali nas w opancerzony samochód i tak wjeżdżaliśmy i wyjeżdżaliśmy. Jak jest megauwielbienie to musi być dla wyrównania coś. Zawsze znalazła się grupa, której się to nie podobało. Niestety, muszę to powiedzieć, były kamienie, butelki, to były poważne rzeczy, ale przeżyliśmy - wspominał w rozmowie z "Dzień dobry TVN" Grzegorz Kopala.

Just 5 odeszli w zapomnienie. Co dziś robią i jak wyglądają?

Chłopaki z Just 5 świecili najmocniejszym blaskiem pod koniec lat 90. Wspólnie wydali w sumie trzy płyty – ostatni krążek zatytułowany "Cienie wielkich miast" ukazał się w maju 1999 roku. Kilkanaście miesięcy później z zespołem pożegnał się Grzegorz Kopala, a jego odejście było początkiem końca Just 5. Oficjalnie zespół rozwiązano w 2002 roku.

Polecamy: To on śpiewał "Kroplą deszczu". Jak dziś wygląda Gabriel Fleszar? Zobacz najnowsze zdjęcia

Bartosz Wrona po rozpadzie zespołu rozpoczął karierę solową. Cały czas koncertuje, a swoją codziennością dzieli się z fanami w mediach społecznościowych.

Grzegorz Kopala również związał się na stałe z muzyką. Jako producent, kompozytor i muzyk sesyjny nagrał już ponad 100 płyt z różnymi wykonawcami. Daniel Moszczyński po rozpadzie Just 5 został liderem zespołu Bibobit, który w 2019 roku wystąpił na Męskim Graniu. Muzyk współpracował także z Audiofeels, Kasią Wilk czy Urszulą Dudziak.

Gdy sława wygasła, Shadi Atoun wyjechał na jakiś czas do Londynu. Dziś zajmuje się czymś zupełnie innym. Zawodowo związany jest branżą gastronomiczną.

Co dziś robi Robert Kryla? Były członek Just 5 przez jakiś czas zajmował się organizowaniem koncertów i prowadzeniem imprez, ale później całkowicie usunął się w cień. W sieci można przeczytać, że prowadzi hurtownię z obuwiem dziecięcym. 

Zobacz w galerii, jak bardzo zmienili się członkowie zespołu Just 5. Ich "Kolorowe sny" nucili kiedyś wszyscy!

To on śpiewał "Kroplą deszczu". Jak dziś wygląda Gabriel Fleszar? Zaliczył niesamowitą metamorfozę!
Listen on Spreaker.