Oświadczenie na Facebooku 2019 - o co chodzi w nowym łańcuszku i czy to prawda?

2019-01-20 14:21 rw
Oświadczenie na Facebooku 2019 - o co chodzi w nowym łańcuszku i czy to prawda?
Autor: Cedric Hatto / Reporters / STG/REPORTER /// oświadczenie na facebooku Oświadczenie na Facebooku 2019 - o co chodzi w nowym łańcuszku i czy to prawda?

Nowy łańcuszek na Facebooku zalewa waszą tablicę? Sprawdźcie już teraz, o co w nim chodzi, skąd się wziął i czy faktycznie w serwisie społecznościowym trzeba wkleić specjalne oświadczenie. Wszystko na ESKA.pl

Oświadczenie na Facebooku 2019 - nowy łańcuszek zalewa tablicę najpopularniejszego serwisu społecznościowego świata. Zapewne już widzieliście, chociażby na profilu swojego znajomego, oświadczenie o ochronie praw autorskich. W jednym z nich mowa o zgodzie na korzystanie z wiadomości, postów i zdjęć - zarówno tych z kłódką, czyli ustawionych prywatnie, jak i ustawionych tylko dla wybranych znajomych. O co tak naprawdę chodzi, skąd się wzięło i czy faktycznie oświadczenie trzeba wkleić na swoją tablicę?

Oświadczenie na Facebooku 2019 - nowy łańcuszek

Nowy łańcuszek na Facebooku, czy też oświadczenie o prawach autorskich, może niektórych niepokoić. Wiele osób, skoro wkleja go na swoją tablicę, boi się o bezpieczeństwo swojej prywatności w najpopularniejszym serwisie społecznościowym świata. Tak naprawdę jedynym sposobem na uchronienie swoich tajemnic i poufności wiadomości jest zmienianie hasła na Facebooku - najlepiej, jak najczęściej.

Ciężko jest stwierdzić, skąd się wzięła treść oświadczenia i przede wszystkim sam pomysł na łańcuszek. Być może ktoś chce skorzystać na ostatnich wpadkach amerykańskiego serwisu. Wiele wskazuje również na to, że idea wymyślenia takiego łańcuszka nie pochodzi z Polski. 

Zalecane przez adwokata. UWAGA: Facebook jest już podmiotem publicznym. Wszyscy członkowie muszą publikować notatkę, jak ta. Jeśli nie masz opublikowanego oświadczenia co najmniej raz, będzie on rozumiał, że technicznie zezwalasz na wykorzystywanie zdjęć, jak również informacje zawarte w Twojej aktualizacji statusu profilu. Oświadczam, że nie wyrażam zgody, aby Facebook używał moich zdjęć ani jakichkolwiek informacji zawartych w moim profilu, moich aktualizacjach i statusach! Zróbcie kopiuj wklej! Nie udostępniaj.

- tak brzmi treść jednego z dwóch łańcuszków, który pojawił się na Facebooku. Czy faktycznie trzeba wkleić to na swoją tablicę? Otóż nie! Publikacja takiego oświadczenia nie ma żadnego znaczenia i sensu. Dlaczego? Prawa autorskie do zdjęć, które zrobiliśmy sami i które wrzucany na Facebooka, przysługują ich autorowi. Od zawsze prawo autorskie stoi po stronie twórcy, więc nie trzeba publikować żadnych oświadczeń. Jeśli chcecie zapisać na komputerze, a później wykorzystać czyjeś zdjęcie, musicie poprosić o zgodę autora. Warto dodać, że działanie zgodnie z obowiązującymi prawami autorskimi, każdy musi wyrazić poprzez akceptację zasad / regulaminu przy zakładaniu konta. 

Zauważmy jeszcze, że obecnie na Facebooku dostępne są dwa typy rzekomych oświadczeń, a tak naprawdę łańcuszków. Pierwszy - powyższy, dotyczący pisma od adwokata, a drugi o ostatecznym terminie udostępnienia treści. Podsumowując - jeśli zobaczycie tego typu treść na Facebooku - nie musicie jej kopiować, udostępniać, dzielić się ze znajomymi. 

NIE ZAPOMNIJ OSTATECZNY TERMIN JEST DZISIAJ!!! Wszystko, staje się publiczne od jutra. Nawet wiadomości, które zostały usunięte lub zdjęcia, które nie zostały zatwierdzone. To nic nie kosztuje za zwykłą kopię i wklej, lepiej niż przepraszam. Kanał 13 news wspomniał o zmianach w polityce ochrony prywatności facebooka. Nie daję dla facebooka ani żadnego podmiotu powiązanego z facebookiem pozwolenie na korzystanie z moich zdjęć, informacji, wiadomości lub postów, zarówno z przeszłości, jak i przyszłych. Z tym oświadczeniem, zauważyłem na facebooku, że jest surowo zabronione do ujawnienia, kopiowania, dystrybucji lub podejmowania wszelkich innych działań przeciwko mnie w zależności od tego profilu i / lub jego treści. Treść tego profilu składa się z prywatnych i poufnych informacji. Naruszenie prywatności może być karane przez prawo (ucc 1-308-1 1 308-103 i status Rzymu). UWAGA: Facebook jest teraz podmiotem publicznym. Wszyscy członkowie muszą opublikować taką notatkę. Jeśli wolisz, możesz skopiować i wkleić tę wersję. Jeśli nie opublikujesz oświadczenia co najmniej raz, będzie on automatycznie upoważniony do korzystania z Twoich zdjęć, jak również informacji zawartych w aktualizacji statusu profilu. Nie dziel się. Kopiuj i wklej.

Najnowsze