Facebook zna twoje tajemnice. Co wie i jak to sprawdzić?

2019-01-11 11:29 k.w.
Facebook
Autor: East News / Cedric Hatto

Nie od dziś wiadomo, że wszystko co robimy w internecie, jest śledzone. Okazuje się jednak, że Facebook wie o nas więcej, niż zdradzamy za pośrednictwem naszego profilu na platformie.

Facebook wie więcej niż myślisz. Jakie informacje o użytkownikach zbiera platforma? Nasze działania w sieci nie są anonimowe. Wszystko co robimy, jest zapisywane, śledzone i wykorzystywane. Okazuje się, że Facebook również zbiera informacje o nas. Niektóre z tych informacji są naprawdę osobiste. Co wie o nas Facebook?

Koniec ze scrollowaniem na Instagramie? Nowa zmiana krytykowana przez użytkowników

Co wie o tobie Facebook?

Facebook to platforma, dzięki której możemy dzielić się ze znajomymi zdjęciami z wakacji, ulubioną muzyką, czy też interesującymi książkami. Jest to również sposób na kontakt ze znajomymi, z którymi możemy pisać za pomocą Messengera. Okazuje się, że wszystkie kroki, które wykonujemy na platformie są śledzone. To, co wie o nas Facebook możemy sprawdzić bardzo łatwo. Wystarczy kliknąć w 'trójkąt w dół' w prawym górnym rogu dowolnej strony na Facebooku, następnie wejść w Ustawienia, a później w zakładkę Ogólne. Wyświetli nam się opcja 'Pobierz kopię swoich danych z Facebooka'. Po kliknięciu w opcję, będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość. Przez około godzinę, Facebook będzie zbierać wszystkie daneo nas, jakie posiada. Następnie otrzymamy wiadomość E-mail z informacją, że dane są gotowe do pobrania.

Kopia danych z Facebooka

W pobranym pliku znajdziemy wszystkie rozmowy, które prowadziliśmy od początku naszej działalności na Facebooku, zdjęcia które wstawialiśmy na platformę oraz te, które wysyłaliśmy do znajomych prywatnie. Oprócz tego, znajdziemy dokumenty udostępnione za pośrednictwem Messengera, wyciągi z banków, dane rozpoznawania twarzy, nazwiska i numery z listy kontaktów, historię naszej podróży po Internecie oraz wiele innych. Jak Facebook argumentuje zbieranie informacji o nas? Platforma współpracuje z firmami zewnętrznymi, które pomagają w świadczeniu i ulepszaniu usług na Facebooku. Firmy te korzystają z reklam lub powiązanych produktów, które umożliwiają bezpłatne usługi ludziom na całym świecie. Ogólnie mówiąc - dzięki temu, Facebook jest darmowy.

Najnowsze