Pełnia Księżyca w grudniu 2023 - znaki zodiaku

i

Autor: Canva

Ostatnia pełnia Księżyca w tym roku. Te znaki najbardziej odczują jej wpływ

2023-12-20 9:11

W nocy z 27 na 28 grudnia będziemy mogli podziwiać, ostatnią w tym roku, pełnię. W tym dniu Zimny Księżyc swoją mocą rozświetli niemal całe niebo. Siła jego wpływu będzie potężna szczególnie na dwa znaki zodiaku, które będą mogły zmienić swoje podejście do trudnych spraw.

Pełnia Księżyca w grudniu 2023 to ważne wydarzenie nie tylko dla wszystkich, którzy uwielbiają spoglądać w nocne niebo, ale także tych, którzy interesują się astrologią i tym, w jaki sposób poszczególne zjawiska wpływają na ludzi. Ziemski satelita cały czas pozostaje w nieustannym ruchu, regularnie zmieniając swoje fazy, co w dużym uproszczeniu przypomina cykl życia. Nic w tym dziwnego. Pełnia od lat budziła zainteresowanie, a nawet przypisywano jej magiczne moce. Wierzy się, że fazy księżyca mogą mieć wpływ na zdrowie oraz przebieg leczenia niektórych schorzeń. Wszystko ze względu na to, że położenie Księżyca determinuje przypływy i odpływy oceanów, a człowiek w większości składa się z wody (w aż około 60 proc. masy ciała osoby dorosłej). Te same wpływy natury działają zatem na płyny w ludzkim organizmie.

Pełnia Księżyca w grudniu 2023 - znaki zodiaku

Na temat wpływu Księżyca na zachowanie i samopoczucie człowieka, naukowcy przeprowadzili wiele badań i niemal jednogłośnie mówią, że zjawisko to ma ogromny wpływ na większość ludzi na świecie. Mowa nie tylko o trudnościach z zasypianiem, bezsenności i rozdrażnieniu. Znakomicie pokaże to ostatnia pełnia Księżyca w 2023 roku. Jeśli jesteś zodiakalnym strzelcem lub bliźniakiem, ewentualnie ktoś z twoich bliskich urodził się w terminach odpowiadających tym znakom zodiaku, to z pewnością już niedługo dowiesz się, co dokładnie mamy na myśli.

Grudzień 2023 - Strzelec

Pełnia Księżyca w Strzelcu jasno wskazuje, że w osobach spod tego znaku zodiaku obudzi się niebywała pewność siebie oraz motywacja. To dobry moment na podsumowanie ostatnich miesięcy, ale także wpisania marzeń na kolejny rok. W okolicy pełni będzie wydawało Ci się, że jesteś w stanie osiągnąć wszystko, co tylko sobie zapragniesz, co już niedługo okaże się prawdą. Czeka Cię odnalezienie zdrowego egoizmu oraz walka o swoje racje, co wcześniej wydawało Ci się nie do pomyślenia. Zadbaj o siebie i wybierz któryś z rytuałów oczyszczających.

Grudzień 2023 - Bliźnięta

Lustrzany znak Strzelca, czyli Bliźnięta, również intensywnie odczują ostatnią pełnię w 2023 roku. Osoby urodzone między 21 maja, a 20 czerwca odnajdą w sobie ogromną asertywność oraz odwagę do rozmowy. Jednak ostrzegamy - okolice 27 grudnia nie będą dobrym momentem na uzewnętrznienie swoich pragnień. Poczekajcie do nowego roku, a w trakcie pełni ułóżcie sobie scenariusz i spiszcie swoje oczekiwania. To najlepsze decyzja, by nie wywoływać niepotrzebnych spięć.