Oscary 2015: Common i John Legend zwycięzcami w kategorii najlepsza piosenka! Dowiedz się kim są [VIDEO]

2015-02-23 10:25
Kadr z teledysku Glory - Common i John Legend
Autor: youtube.com Kadr z teledysku Glory - Common i John Legend

Common i John Legend laureatami Oscarów 2015 w kategorii Najlepsza Piosenka! Fani filmu Selma nie mieli najmniejszych wątpliwości! Kim są Common i John Legend? Poznajcie twórców hitu "Glory"!

Kto zdobył Oscary 2015 dowiedzieliśmy się już w nocy z 22 na 23 lutego 2015. Najlepszą piosenką z filmu okazał się utwór Glory - stworzony przez Common i Johna Legend. Tak właśnie obstawiali media i fani filmu Selma z którego pochodzi piosenka, a potwierdziła to gala wręczenia Oscarów 22 lutego 2015.

Kim są Common i John Legend - twórcy tego utworu? Common to 42letni raper mający na koncie aż 10 albumów studyjnych. Artysta współpracował w swojej karierze z takimi sławami jak: Kanye West, will.i.am, Mary J. Blige, czy też Lily Allen. Jego czwarty w karierze album pt. Like Water for Chocolate przyniósł mu największy do tej pory sukces komercyjny. Pierwszą nagrodę Grammy zdobył w 2003 roku za hit "Love of My Life". Numer ten okazał się być najlepszy nagraniem R&B.; Posłuchajcie kolejnego numeru Commona, który opowiada o Martinie Lutherze Kingu

>>>OSCARY 2015: WYNIKI - kto wygrał Oscary?


John Legend gościł 24 października 2010 roku na warszawskim Torwarze promując swój ostatni album. Artysta, który kojarzony jest głównie ze spokojnymi, nastrojowymi utworami zaskoczył wszystkich swoich fanów współpracą z Aviciim. Co wyszło z tej współpracy? Oczywiście - hit "Wake Me Up". Sukces tego numeru na światowych listach hitów był chyba największym osiągnięciem w karierze Legenda. Ostatnio amerykański piosenkarz i kompozytor pojawił się w studiu nagraniowym u Davida Guetty. Kawałek "Listen" jest ich wspólnym dziełem, który możemy znaleźć na krążku francuskiego DJa. Jeśli chodzi o solowe sukcesy artysty, nie ma ich zbyt dużo. Na pewno sukces artyście przyniósł utwór "All of Me".

Być może hit "Glory" przyniesie artystom kolejny, a zarazem największy sukces w ich karierze? Tekst piosenki jest świetną ilustracją filmu, a także kultowych słów wypowiedzianych przez Martina Luthera Kinga "I have a Dream...".


Pełna lista nominacji w kategorii Najlepsza Piosenka to:
I'm Not Gonna Miss You z filmu z filmu "Glen Campbell...I'll Be Me",
Everything is Awesome z "Lego Movie",
Lost Stars z filmu "Begin Again",
Grateful z "Beyond the Lights",
Glory z filmu "Selma".

RW

Najnowsze