Festiwal w Opolu 2024

Opole 2024. Kto wystąpi 01.06.2024? Program drugiego dnia festiwalu

2024-06-01 15:25

W piątek 31 maja rozpoczęło się wielkie święto muzyki, które potrwa do niedzieli 2 czerwca. Wczoraj podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu przyznano nagrody w konkursie Premier oraz debiutów. Wieczór uświetnił także recital Michała Bajora. Kto wystąpi podczas drugiego dnia festiwalu?

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu od lat uważany jest za najważniejsze wydarzenie muzyczne w naszym kraju. Festiwal, którego początki sięgają 1963 roku, powstał z inicjatywy dziennikarzy i redaktorów Programu III Polskiego Radia Jerzego Grygolunasa i Mateusza Święcickiego oraz ówczesnego burmistrza miasta Opole - Karola Musioła. Na przestrzeni lat na scenie w Amfiteatrze Tysiąclecia występowały największe gwiazdy polskiej estrady, między innymi: Maryla Rodowicz, Czesław Niemen, Michał Bajor, Sława Przybylska, Urszula Dudziak czy Helena Majdaniec.

Król lew, Sanah a może Bruno Mars? Zaśpiewaj i wybieraj kolejną piosenkę! | Dokończ piosenkę 19

Opole 2024 - kto wystąpi? Program 1.06.2024.

Za nami pierwszy dzień festiwalu, podczas którego zobaczyliśmy koncert Premier oraz Debiutów. Główna nagroda w konkursie Premier powędrowała do Józefiny & Skubasa za piosenkę "Gdy jest brzydko". Widzowie docenili natomiast utwór Zabłocki Osobiście i Czesław Mozil za piosenkę "Ławeczka". Nagrodę Polskiego Radia otrzymał natomiast Piotr Cugowski za utwór "Cisza przed burzą". Dziesięciu uczestników walczyło o zwycięstwo w konkursie Debiutów. Tu najlepszy okazał się Norbert Wronka, natomiast publiczność doceniła Alana Cymbalistę.

Drugi dzień opolskiego festiwalu rozpocznie się o godzinie 20:00 koncertem SuperJedynek. Na estradzie Amfiteatru Tysiąclecia wystąpią największe rockowe zespoły polskiej sceny muzycznej, jak: Lady Pank, Wilki, Big Cyc, Bajm, Proletaryat, Kobranocka, Kasia Kowalska, Krzysztof Zalewski, Tomek Lipiński, Oddział Zamknięty, Sztywny Pal Azji, Chłopcy z Placu Broni. Koncert poprowadzi Marcin Daniec.

Drugą część wieczoru uświetni Kabareton, który po długiej przerwie wraca ponownie do Opola. Publiczność bawić do łez będą: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret K2, Grupa MoCarta, Zenon Laskowik, Jerzy Kryszak, Zbigniew Zamachowski.

Kabareton rozpocznie się o godzinie 22:10 i poprowadzi Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru Mru. Pierwotnie gospodarzem miał być Piotr Bałtroczyk, jednak z powodu choroby niestety nie będzie mógł pojawić się w Opolu.

Wszyscy ci, którym nie udało się kupić biletu na tegoroczny festiwal w Opolu, będą mogli obejrzeć transmisję na żywo na antenie TVP 1 oraz TVP Polonia w piątek, sobotę i niedzielę od godziny 20.00, a także w serwisie TVP VOD.