Festiwal w Opolu 2024

Norbert Wronka wygrał Debiuty. Od czasu pierwszego występu w telewizji przeszedł ogromną metamorfozę

2024-06-01 12:27

Za nami pierwszy dzień 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Zwycięzcą konkursu Debiutów został 19-letni Norbert Wronka, który podbił serca publiczności wykonaniem utworu Czesława Niemena "Nie wiem, czy to warto". Pochodzący z Dębowej Łęki artysta jest doskonale znany widzom TVP. Teraz do swoich osiągnięć dodał kolejne wyróżnienie.

Podczas tegorocznego Festiwalu w Opolu o główną wygraną w konkursie Debiutów rywalizowało dziesięciu artystów: Klaudia Marzec, Zalia, Lou Lou Safran, Norbert Wronka, Iga Kozacka, Wojtek Stefanowski, Natalia Muianga, Dominika Dobrosielska, Lina i Alan Cybalista. Niektórzy z nich są doskonale znani widzom Telewizji Polskiej. Alan Cybalista, który otrzymał w Debiutach nagrodę publiczności, zwyciężył w programie "Szansa na sukces. Opole 2024", Dominika Dobrosielska jest zwyciężczynią "Szansy na Sukces" z ubiegłego roku, a zwycięzca nagrody jury - Norbert Wronka brał udział w "Szansie na sukces" w roku 2020, a także w 13. edycji "The Voice of Poland".

Król lew, Sanah a może Bruno Mars? Zaśpiewaj i wybieraj kolejną piosenkę! | Dokończ piosenkę 19

Norbert Wronka wygrał Debiuty. Artysta przeszedł ogromną metamorfozę

Norbert Wronka, choć w tym roku występował w konkursie Debiutów, swój debiut artystyczny zaliczył już jakiś czas temu. W 2020 roku po raz pierwszy wystąpił w Telewizji Polskiej. Wówczas wziął udział w "Szansie na sukces" i zaśpiewał kultowy utwór zespołu IRA "Nadzieja". Już rok później nagrał debiutancki singiel zatytułowany "Niewinny". W 2022 roku zgłosił się do przesłuchań do 13. edycji talent show "The Voice of Poland". Jego brawurowe wykonanie utworu Erica Claptona "Tears in Heaven" zachwyciło wszystkich trenerów, którzy zgodnie odwrócili fotele. Norbert dotarł aż do półfinału programu. Później szlifował swoje umiejętności wokalne pod Okiem Elżbiety Zapendowskiej i Michała Szpaka. Obecnie studiuje psychologię na jednej z warszawskich uczelni.

Podczas piątkowego koncertu Debiutów, to właśnie on według jurorów zasłużył na otrzymanie nagrody Karolinki oraz czek na 30 tysięcy złotych. Artysta od czasu swojego pierwszego występu w telewizji przeszedł spektakularną metamorfozę.

Zobaczcie zdjęcia Norberta Wronki w naszej galerii!