Opole 2020 - kiedy festiwal z wielkimi gwiazdami? [DATA, PROGRAM]

2020-01-18 11:38 RW
Opole 2020 - kiedy festiwal z wielkimi gwiazdami? [DATA, PROGRAM]
Autor: Monkpress/East News Opole 2020 - kiedy festiwal z wielkimi gwiazdami? [DATA, PROGRAM]

57. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu przed nami! Kolejna odsłona jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych w naszym kraju obfitować będzie w wiele muzycznych atrakcji. W Opolu debiutowali artyści, których dziś uważamy za bardzo ważne osobistości krajowej sceny. Kto tym razem wystąpi w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły na ESKA.pl!

Opole 2020 - kiedy jest festiwal? Jak wygląda program? Wiele osób zastanawia się nad tymi kwestiami, ponieważ to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w kraju. Koncerty, które odbywają się każdego roku w Amfiteatrze Tysiąclecia zawsze przyciągają uwagę. Wszystko dlatego, że biorąc pod uwagę całą historię, w Opolu grały już największe postacie polskiej muzyki. Występowali tu m.in. Marek Grechuta, Maryla Rodowicz, Stachursky, Budka Suflera, czy Edyta Górniak. Rok temu na scenie Amfiteatru nagrodę w konkursie Debiuty odebrali: Sargis Davtyan za piosenkę Powiedz, a także Aleksandra Nykiel za utwór Moja siła. Laureatami konkursu Premiery, byli Ania Karwan za piosenkę Słucham cię w radiu co tydzień oraz Marcin Sójka za hit Dalej. Co więcej widzowie mogli bawić się w rytm największych hitów. Edyta Górniak zaśpiewała To nie ja, Dawid Kwiatkowski w duecie z Marylą Rodowicz utwór zatytułowany Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos, Golec uOrkiestra z hitowym numerem Górą ty, a Kamil Bednarek wystąpił z singlami: List, Chwile jak te oraz własną aranżacją utworu Dni, których nie znamy. Podczas 57. festiwalu możemy liczyć na występy kolejnych znakomitych wykonawców.

Opole 2020 - kiedy, data

Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o Opole 2020? Kiedy jest wydarzenie? W drugiej połowie stycznia dowiedzieliśmy się, że pezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski oraz Prezydent Miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski, podpisali porozumienie związane z organizacją 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Festiwal w Opolu zacznie się 5 czerwca, a zakończy 8 czerwca 2020.

Opole 2020 - program

Program Festiwalu w Opolu 2020 interesuje wiele osób. Wkrótce poznamy pierwszych gości, ale zanim to, dowiedzieliśmy się, jak wygląda plan na każdy dzień:

  • Festiwal Opole 5 czerwca 2020, (piątek): Wielka Gala - Od Opola do Opola - laureatami będą najciekawsi artyści minionego roku oraz gwiazdy, które w tym roku obchodzą jubileusz pracy scenicznej. Pierwszy dzień zakończy koncert Debiuty.
  • Festiwal Opole 6 czerwca 2020, (sobota): Tego dnia odbędzie się konkurs Premiery i piosenka literacka: A po nocy przychodzi dzień… czyli nadzieje poetów.
  • Festiwal Opole 7 czerwca, (niedziela): Koncert Hulali w Opolu. Tego dnia zostaną przypominane utwory, które powstały specjalnie na festiwal lub były wykonane na deskach Amfiteatru tylko raz, a mimo to przeszły do historii polskiej piosenki.
  • Festiwal Opole 8 czerwca (poniedziałek): 57. KFPP zakończy Scena Alternatywna, organizowana przez TVP Kultura.

Najnowsze