Opole 2016 3.06: dzień 1. Debiuty i muzyka filmowa na scenie amfiteatru!

2016-06-03 18:59
Opole 2016: dzień 1. Debiuty i muzyka filmowa na scenie amfiteatru!
Autor: Fot. WBF Opole 2016 - program

Opole 2016: dzień 1. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej zapowiada się niezwykle. Na scenie amfiteatru zaprezentują się debiutanci. Jednak na otwarcie wydarzenia usłyszymy największe filmowe przeboje.

Opole 2016 rozpocznie się w piątek 3 czerwca. Pierwszego dnia 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zobaczymy dwa koncerty. Jednym z nich będzie Ta noc do innych jest niepodobna i wszystkim dobrze znane Debiuty. Transmisja festiwalu Opole 2016 będzie dostępna zarówno w TV, jak i online. Podobnie jak w poprzednich latach na scenie zaprezentują się najlepsi polscy artyści, zarówno Ci z dużym doświadczeniem, jak i początkujący muzycy.

>> Opole 2016: program festiwalu. Kto kiedy wystąpi?

Opole 2016 - koncert muzyki filmowej

Wieczór 3 czerwca rozpocznie się o godzinie 20:30 koncertem piosenek filmowych z okazji 120-lecia kinematografii. Będzie to przypomnienie utworów, które powstały do polskich filmów fabularnych i stały się wielkimi przebojami. Koncert poprowadzą Antek Królikowski i Antek Pawlicki. Wybór na tych dwóch aktorów padł ze względu na imię Antonii, które nawiązuje do pierwszego polskiego filmu fabularnego zatytułowanego Antoś po raz pierwszy w Warszawie.

Opole 2016 - Debiuty

O godzinie 23:00 na deskach amfiteatru w Opolu zaprezentują się debiutanci. Koncert Debiuty to najważniejsze wydarzenie dla młodych artystów, którzy tworzą już własną muzykę. Na scenie wystąpią: Antek Smykiewicz, Kortez, Bovska, Leski, Michał Sobierajski, Jóga, Zimowa, SALK, Daria Zawiałow, Rootzmans. Do zwycięskiej dziesiątki dołączyła Marta Zalewska, która wygrała Opolskie Eliminacje do tegorocznych Debiutów zorganizowane przez Narodowe Centrum Piosenki w Opolu.

>> Opole 2016: jak głosować na SuperPremiery i SuperJedynki?

W 2015 roku debiutanci prezentowali utwory zespołu Skaldowie.

KL

Najnowsze