Opłacenie recepty i dowiezienie leków do domu w ramach ubezpieczenia? To możliwe! Przeczytaj, jak to zrobić

2020-09-25 15:47 Materiał sponsorowany AW
LINK4
Autor: LINK4

W niepewnych czasach pandemii warto wyposażyć swoje dziecko w polisę, która dostosowana jest to bieżącej rzeczywistości. LINK4 Mama to pakiet ubezpieczeń dla dzieci i rodziców. Będzie działał zarówno w szkole i przedszkolu, ale też poza placówkami oświatowymi. Jest w nim szkolne NNW, w którym ubezpieczysz dziecko na wypadek zachorowania na COVID-19, oraz możliwość organizacji korepetycji lub zakupienia i dostarczenia leków oraz sprzętu rehabilitacyjnego dla Twojego dziecka. W części dla rodziców na uwagę zasługuje opcja zapewnienia mamie pomocy domowej, która pomoże, gdy rodzic w wyniku nieszczęśliwego wypadku będzie zmuszony do leżenia w łóżku.

COVID-19 dołączył do listy chorób, za które świadczenie wypłaci LINK4 Mama, na której były już: wstrząśnienie mózgu, sepsa i pneumokoki. Za zachorowania na te choroby wypłacane są jednorazowe świadczenia, w przypadku koronawirusa jest to 5 tysięcy złotych. A jeśli – w wyniku zakażenia COVID-19 – dziecko znajdzie się w szpitalu LINK4 dodatkowo wypłaci – wynikające z NNW - świadczenie za każdy dzień jego hospitalizacji. – Postanowiliśmy włączyć koronawirusa na listę chorób, za które wypłacamy świadczenie, bo uważamy, że jako ubezpieczyciel musimy nie tylko reagować na bieżąco, ale też przewidywać różnego rodzaju zagrożenia i patrzeć szeroko. W przypadku choroby dziecka musimy, przynajmniej minimalnie, ulżyć rodzicom. – wyjaśnia Joanna Talaśka z LINK4.

Nie ma obowiązku kupowania NNW w szkole

Szkolne NNW w ramach pakietu LINK4 Mama wychodzi daleko poza wypłatę odszkodowań za wspomnienie wyżej choroby. To przede wszystkim codzienna, szeroka i całodobowa ochrona dziecka w codziennych sytuacjach. Na podwórku, na basenie, na (amatorskich) zajęciach sportowych czy tanecznych, na letnich wyjazdach, ale także w domu – podczas tak zwanego nic nie robienia i – co bardzo istotne – w szkole. To rozwiązanie, któremu powinni przejrzeć się zwłaszcza rodzicie przedszkolaków i uczniów. Muszą oni też wiedzieć, że zwyczajowe kupowanie ubezpieczenia w szkole nie jest obowiązkowe. Można kupić polisę poza szkołą i będzie ona działać co najmniej tak samo.

Podstawowe różnice to, wspomniany, zakres ochrony. Ubezpieczenie kupione w szkole będzie chronić dziecko nie tylko w szkole. Polisa LINK4 Mama będzie działa zawsze i wszędzie. Także w ferie i podczas wakacji oraz lekcji zdalnych, na których powrót w związku z epidemią musimy być przygotowani w każdej chwili. Druga rzecz to sumy ubezpieczeń przekładające się na wypłacane świadczenia. W NNW dla dziecka są do wyboru 4 sumy ubezpieczenia. Od 15 do aż 100 tysięcy złotych, składa za cały rok ochrony to od 42 do 220 złotych. Dla rodzin posiadających Karty Dużej Rodziny ubezpieczyciel przygotował 10% zniżki.

Korepetycje dla dziecka, pomoc domowa dla rodzica

W LINK4 Mama można ubezpieczone mogą być dzieci do 18 roku życia, a na całą ofertę składają szereg różnego rodzaju elementów. Od pomocy lekarskiej przez konsultacje z dietetykiem, prawnikiem czy psychologiem, po opłacanie korepetycji dla dziecka, które w związku z chorobą nie będzie mogło chodzić do szkoły. Jest też możliwość zapewnienia łóżka szpitalnego lub hotelu dla rodzica, który chce być blisko swojej pociechy, gdy ta znajdzie się w szpitalu, ale również opcja wykupienia i dostarczenia leków lub sprzęt rehabilitacyjnego dla dziecka, wraz z pokryciem rachunku do kwoty określonej w, ogólnych warunkach ubezpieczenia dostępnych na stronie www.link4mama.pl i pod numerem 604 14 14 14. Konsultantów LINK4 Mama warto zapytać także o część LINK4 Mama dedykowaną rodzicom, w której ubezpieczyciel przewidział zorganizowanie i opłacenie pomocy domowej dla rodziców. - Po nieszczęśliwym wypadku wymagającym leżenia w łóżku lub pobytu mamy, albo taty w szpitalu zorganizujemy i opłacimy pomoc domową, która wyręczy rodziców w codziennych sprawunkach – wyjaśnia Talaśka i dodaje, że ubezpieczyciel zadba nie tylko o porządek w domu, ale też zapewni opiekę osobom, którymi na co dzień zajmuje się ubezpieczony np. rodzicom czy dziadkom.Wszystkie produkty LINK4 można kupić bez wychodzenia z domu, także u współpracujących z firmą i pracujących zdalnie agentów.

Tekst przygotowany we współpracy z LINK4

Najnowsze