Oliwka Brazil, Gosia Andrzejewicz

i

Autor: AKPA Oliwka Brazil podpadła Gosi Andrzejewicz

afery

Oliwka Brazil podpadła Gosi Andrzejewicz. Raperka ma poważne kłopoty

2023-03-26 16:00

Oliwka Brazil wypuściła nowy numer zatytułowany "Mam już dość", który natychmiast wywołał sporo kontrowersji. Raperka podpadła Gosi Andrzejewicz i jej wydawcy. Wszystko przez wykorzystanie w utworze fragmentu z piosenki "Pozwól żyć". "To jest ohydne, zrobię wszystko, żeby udowodnić, że nam to zap*****lili" - padło z ust Remigiusza Łupickiego.

Oliwka Brazil podzieliła się z fanami swoim nowym utworem "Mam już dość", który 24 marca 2023 trafił na YouTuba i do streamingu. Oliwka dwa lata temu podpisała kontrakt z jedną z największych wytwórni - Warner Music Group, która stara się promować wokalistkę i choć młoda gwiazda rapu potrafi zrobić wokół siebie spory szum - głównie za sprawą odważnych tekstów - nie widać, aby jej kariera nabierała tempa. Być może wszystko zmieni się po utworze "Mam już dość", który, jak na Oliwkę, jest bardzo subtelny, a piosenkarka porusza temat miłości i zdrady. Czyżby Oliwka obrała nowy kierunek i pragnie pokazać swoje nowe muzyczne oblicze?

W refrenie "Mam już dość" pojawia się znajoma nuta i znajomy tekst, choć w nieco zmienionej formie. Nie trudno jednak domyślić się, że wykorzystano w nim fragment z utworu "Pozwól żyć" Gosi Andrzejewicz. Mowa o wersie: "Mam już dość tych kłamstw". Brazil z kolei śpiewa "Mam już dość tych łez".

Remo grzmi na Warner. Nie zamierza odpuścić

Remik Łupicki oskarżył wytwórnię o kradzież. Choć po rozmowie z Warner Music nie zgodził się na wykorzystanie fragmentu piosenki Gosi Andrzejewicz, w piosence i tak pojawił się fragment z "Pozwól żyć". Tak opisuje całą sprawę:

Rzadko biorę udział w takich aferach, ale tutaj jest chyba za grube. Majors Warner, pan Krzysztof dzwonił do mnie z miesiąc temu, czy się zgodzę na wykorzystanie utworu „Pozwól żyć” Gosi Andrzejewicz w piosence Oliwki Brazil. Oprócz tego, że jestem wydawcą Gosi Andrzejewicz, to jestem gdzieś tam autorem tego utworu razem z Gosią. Absolutnie nie chcieliśmy, żeby cokolwiek było wykorzystywane. Tym bardziej, że mamy swoje plany na wskrzeszenie tego utworu. Co się stało? Zamienili końcówkę „kłamstw” na „łez” i puścili to wczoraj w obieg. Nieładnie Warner - zakomunikował Remigiusz Łupicki z MyMusic.

Łupicki chce, aby sprawiedliwości stało się zadość i nie zamierza Warnerowi odpuścić. Sprawą mają zająć się prawnicy.

Damy to do oceny prawników, ale było to zrobione bardzo umiejętnie, że od strony prawnej może za to nic nie grozić – za takie pożyczenie, inspirację. Nawet jeżeli nie uda nam się udowodnić typowej z***bki, bo rozmowę odbyłem przez telefon, ale mam też ślady w e-mailach. To właśnie pokazuje, jak majors działa. Jak im powiesz nie, to za wszelką cenę będą szukali jakiejś luki, żeby to zrobić. To jest ohydne, zrobię wszystko, żeby udowodnić, że nam to zapi****lili - powiedział wprost.

Intrygująca sprawa. Jesteśmy ciekawi, jak zakończy się ten spór.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Gosia Andrzejewicz jako Mariah Carey. Ależ ona ma głos!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE