Olivia Rodrigo

i

Autor: Universal Music Polska Olivia Rodrigo wydała nową wersję płyty.

Nowość

Olivia Rodrigo wydała wersję deluxe albumu „GUTS”. 5 nowych piosenek!

2024-03-25 15:05

Oto wersja deluxe znakomicie przyjętego ubiegłorocznego albumu Olivii Rodrigo. Jednym z nowych utworów w zestawie jest „obsessed”, które Olivia wykonuje co wieczór w ramach trwającej od połowy lutego trasy „GUTS World Tour”.

Olivia Rodrigo napisała „obsessed” wspólnie z producentem „GUTS” i jej debiutanckiego krążka „SOUR” Danielem Nigro, a także z Annie Clark, znaną powszechnie jako St. Vincent. Piosenka była pierwotnie ukrytym utworem dołączonym do wydania „GUTS” na czerwonych winylach oraz na tradycyjnych – czarnych. Edycja specjalna zawiera ponadto kawałki „girl i’ve always been”, „scared of my guitar” i „stranger”, które trafiły na inne kolorowe wydania, także w charakterze ukrytych utworów. Zestaw uzupełnia całkowicie nowe „so american”, nagrane już po wydaniu „GUTS”.

Trasa koncertowa

Rodrigo, która promuje obecnie album wyprzedaną trasą po Ameryce Północnej, zapowiedziała wydanie edycji deluxe podczas pierwszego z dwóch koncertów w hali United Center w Chicago. Jej trasę pochwaliły już m.in. „The New York Times”, „The Los Angeles Times” oraz „Rolling Stone”. Na łamach tego ostatniego tytułu można przeczytać, że „Rodrigo ugruntowała swoją pozycję w popkulturze jako artystka definiująca pokolenie”.

Beyoncé skrytykowana za tytuł płyty. "Cowboy Carter" nie nawiązuje jednak do nazwiska Jaya-Z! O co chodzi?

Maks on air - SHORT Roxie i Smolasty

Doceniona płyta

Redakcja „Rolling Stone’a” nazwała ubiegłoroczny krążek Olivii „natychmiastowym klasykiem”, „The Los Angeles Times” pisał o „arcydziele”, a Pitchfork – o „kąśliwym, przesiąkniętym charyzmą” albumie. „GUTS” trafiło na szczyt list sprzedaży w 13 krajach, w tym w USA, gdzie płyta zadebiutowała na najwyższej pozycji listy Billboard 200. W tym samym czasie singiel „vampire” otwierał listę Hot 100, a sama Olivia znajdowała się na szczycie zestawienia Artist 100, co pozwoliło jej cieszyć się potrójną koroną na listach Billboardu. Każdy utwór z „GUTS” trafił do Top 40 zestawienia Hit 100, dzięki czemu Rodrigo stała się pierwszą artystką w historii, której wszystkie piosenki z dwóch pierwszych płyt były notowane w Top 40. „GUTS” znalazło się w podsumowaniach najlepszych płyt 2023 r. ponad 30 redakcji, w tym „The New York Timesa”, „Rolling Stone’a”, NPR, Pitchforka i „Billboardu”.

Olivia Rodrigo – „GUTS (spilled)”. Lista piosenek

 1. all-american bitch
 2. bad idea right?
 3. vampire
 4. lacy
 5. ballad of a homeschooled girl
 6. making the bed
 7. logical
 8. get him back!
 9. love is embarrassing
 10. the grudge
 11. pretty isn’t pretty
 12. teenage dream
 13. obsessed
 14. girl i’ve always been
 15. scared of my guitar
 16. stranger
 17. so american