Ok Boomer - co to znaczy? To tekst używany w walce pokoleń

i

Autor: Kwejk.pl <https://kwejk.pl/obrazek/3469469/ok-boomer.html>

Ok Boomer - co to znaczy? To tekst używany w walce pokoleń

2019-11-26 20:23

Co jakiś czas, w użyciu pojawiają się nowe zwroty, często zapożyczone z języka angielskiego. Zdecydowanym hitem listopada 2019 roku jest hasło Ok Boomer, który robi niesamowitą furorę w mediach społecznościowych. Używają go przede wszystkim młodzi ludzie. Co takiego oznacza Ok Boomer i w jakich sytuacjach można z niego korzystać? Tego dowiesz się już teraz na ESKA.pl.

Ok Boomer - co to znaczy? Takie pytanie z pewnością pojawiło się w głowie niejednej osoby, która natrafiła na te dwa zestawione ze sobą słowa w mediach społecznościowych. Hasło zyskało na popularności głównie na Tik Toku, ale bez problemu można je spotkać również na Instagramie, Twitterze czy też Facebooku. Każdego dnia, memów oraz wideo opatrzonych takim hashtagiem pojawia się coraz więcej. Ok Boomer ma wręcz szansę na to, by stać się najpopularniejszą frazą w 2019 roku. Jak wiadomo, regularnie do języka przedostają się różne kombinacje czy też słowa, które szybko zyskują na popularności i stają się używane niemalże przez wszystkich. W związku z tym, co roku w Polsce odbywa się głosowanie na Młodzieżowe Słowo Roku. Gdyby powstał podobny ranking co do używanych przez młodzież sformułowań, Ok Boomer miałoby wielką szansę na zwycięstwo. Z pewnością niejednokrotnie słyszeliście zdania: - Kiedyś to było czy: - Ach, ta dzisiejsza młodzież... Z myślą o ich autorach powstało właśnie to zyskujące na popularności hasło.

OK Boomer - co to znaczy?

Ok Boomer to odzywka skierowana do osób starszych, najczęściej urodzonych między 1946 a 1970 rokiem, które nie do końca rozumieją realia dzisiejszego świata i potrzeby młodych osób. Fraza zyskała na popularności po użyciu jej w filmie będącym reakcją na słowa starszego mężczyzny, twierdzącego, że Millenialsi oraz Pokolenie Z mają syndrom Piotrusia Pana i nigdy nie chcą dorosnąć, a ich myśli zajmują tylko utopijne marzenia. Ok Boomer ma na celu pokazanie, że starszy rozmówca ma zawężone poglądy, jest przestarzały czy wręcz protekcjonalny.

Slang młodzieżowy 2019 - znasz znaczenie wszystkich słów? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Co znaczy to słowo? - sztywniutko