Ogromny awans Måneskin w Gorącej 20 Radia ESKA! Mamy nowy numer 1 w Polsce

i

Autor: Sony Music Poland / materiał prasowy / Ilaria Ieie Ogromny awans Måneskin w Gorącej 20 Radia ESKA! Mamy nowy numer 1 w Polsce

Ogromny awans Måneskin w Gorącej 20 Radia ESKA! Mamy nowy numer 1 w Polsce

2023-03-31 19:56

Gdy I Wanna Be Your Slave podbijało Gorącą 20 Radia ESKA wiele osób uważało, że zespół Måneskin nie będzie w stanie stworzyć drugiego równie świetnego hitu. Tymczasem zwycięzcy Eurowizji 2021 odłożyli napoje gazowane na stół i wzięli gitary w swoje ręce. Efektem jest rozgrzewający utwór Gossip, który zdobył właśnie szczyt listy hitów ESKI!

Zespół Måneskin rozpędzony sukcesami na świecie dopisuje do swojej listy kolejne osiągnięcie. Damiano David, Victoria De Angelis, Thomas Raggi i Ethan Torchio za sprawą głosów słuchaczy Radia ESKA wylądowali na miejscu 1. Gorącej 20. Tydzień temu wydawało się, że Dawid Podsiadło długo utrzyma się na prowadzeniu, jednak tak się nie stało. Mori spadło na miejsce 3., a utwór Gossip awansował z 7. pozycji. Między nimi znalazł się muzyczny diss od Shakiry.

Måneskin w styczniu 2023 wydał album pt. Rush. Płyta spotkała się ze sporym uznaniem krytyków. Billboard Italia uznał krążek za jak dotąd najbardziej introspekcyjny album grupy, podczas gdy Evening Standard słusznie zauważył, że ten ambitny trzeci album jest próbą podboju reszty świata. Wszystko wskazuje na to, że cel został osiągnięty - album w błyskawicznym tempie wspiął się na 1. miejsce listy iTunes w 20 krajach oraz zajął miejsce w Top 20 w kolejnych 39! Warto przypomnieć, że utwór Gossip na żywo możecie usłyszeć już w maju. Koncert Måneskin jest już wyprzedany, a grupa wystąpi dla polskich fanów na Torwarze.

Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 31.03.2023

Gorąca 20, czyli lista hitów ESKI układana dzięki Waszym głosom. Każde notowanie startuje w piątek o godzinie 18:00. Pamiętajcie, że możecie słuchać Radia ESKA online za darmo, dzięki czemu będziecie na czasie z najlepszą muzą. Wszystkie hity zaczynają się w ESCE i najlepszym tego przykładem jest piosenka Say Say Say. Tak naprawdę to nowa wersja utworu Paula McCartneya i Michaela Jacksona, za którą odpowiada Kygo. Utwór trafił do propozycji i możecie już na niego głosować. 

Tak jak na nową piosenkę Purple Disco Machine we współpracy z Kungsem, czy świeży kawałek, za który odpowiada Bebe Rexha. Do propozycji trafił także utwór Truth, pod którym podpisuje się Daria Marcinkowska. Piosenka przedpremierowo wybrzmiała na naszej antenie dzień przed oficjalną premierą. Te wszystkie nowe kawałki walczą o to, by zdobyć Wasze serce i stać się hitami wiosny! A co w samym notowaniu?

Zacznijmy od tego, że trzynaste notowanie w 2023 okazało się pechowe dla sanah, która z hitem Najlepszy dzień w moim życiu odnotowała spadek z miejsca 16. na miejsce 20. Jest już na krawędzi ścisłej dwudziestki i trzyma się jedną ręką, by nie wypaść. Bolesny spadek z miejsca 2. zaliczyła też Miley Cyrus. Aktualnie to dziesiąty najlepszy hit w Polsce. Największy skok, bo aż o dwanaście oczek zaliczył Kamrad z utworem Feel Alive. Z miejsca 20. na miejsce 8. O tyle samo oczek z tym, że z miejsca 18. na miejsce 6. wskoczył Niall Horan z piosenką Heaven. Jak będzie w następnym notowaniu? Głosujcie już teraz na hity w Gorącej 20 Radia ESKA i później słuchajcie kolejnego notowania w piątek, 7 kwietnia od godziny 18:00.

Chris Cugowski jako Damiano David z Maneskin. Twoja Twarz Brzmi Znajomo