Ogromna asteroida zbliża się do Ziemi. NASA ostrzega przed zagrożeniem!

2019-10-21 20:32 MK
Asteroida
Autor: East News / Value Stock Images

Kosmos od zarania dziejów interesuje ludzi. Amerykańska agencja NASA bacznie obserwuje zatem wszelkie zmiany, jakie zachodzą w fascynującej wielu przestrzeni kosmicznej. Ich uwadze nie umknęła asteroida 2006 SF6, która zbliża się do naszej planety z bardzo szybką prędkością. Sprawdź na ESKA.pl, co wiemy o niebezpiecznym obiekcie, przed którym ostrzegają naukowcy z NASA.

Asteroida 2006 SF6 stanowi realne zagrożenie dla naszej planety? Tak twierdzą naukowcy zrzeszeni w agencji NASA, która zajmuje organizacją lotów na kosmos, celem jego zbadania. Zgodnie z ich obserwacjami, wspomniany obiekt, klasyfikowany jako jeden z najbardziej niebezpiecznych w grupie Apollo, ma długość aż 650 metrów, a zbliża się w stronę Ziemi z prędkością osiemnastu tysięcy mil, czyli blisko trzydziestu tysięcy kilometrów na godzinę. Szacuje się, że najbliżej naszej planety znajdzie się już niebawem, bo 21 listopada.

Asteroida 2006 SF6 - zagrożenie

Zdaniem naukowców, asteroidy już o wielkości 35 metrów mogą stanowić prawdziwe zagrożenie dla miast i miasteczek, a obiekt o średnicy aż 650 metrów może skutkować katastrofą dla dużych i zaludnionych obszarów Ziemi. Na ten moment, asteroida nie została ona jeszcze uszeregowana w skali zagrożenia uderzeniem, nazywanej Torino.

Najnowsze