Od grania na ulicy do wygrania Eurowizji. Tak wyglądały początki Måneskin

2021-05-29 18:15
Maneskin
Autor: AP/Associated Press/East News

Członkowie grupy Måneskin, która wygrała tegoroczną Eurowizję, przeszli bardzo długą drogę, by znaleźć się w tym miejscu, w którym są teraz. Zanim muzycy zdobyli popularność we Włoszech, a później w całej Europie, grali koncerty na ulicach. Zobaczcie zaskakujące początki zwycięzców Konkursu Piosenki Eurowizji 2021.

Eurowizja 2021 już za nami. W tym roku najlepszy okazał się zespół rockowy Måneskin, który piosenką Zitti E Buoni wyśpiewał sobie legendarne zwycięstwo. W osiągnięciu tak wielkiego sukcesu członkom grupy pomogli przede wszystkim widzowie z całej Europy, którzy w teległosowaniu przyznali im aż 318 punktów. W przypadku głosowania jurorów Måneskin uplasowali się tuż za podium, na czwartym miejscu.

Droga do sukcesu Måneskin nie była łatwa. Czteroosobowa kapela rockowa długo walczyła o uznanie publiczności. Zanim artyści zaczęli wyprzedawać swoje koncerty, a w końcu stanęli na eurowizyjnej scenie w Rotterdamie, gdzie wyśpiewali trzecie w historii zwycięstwo dla swojego kraju, grali za darmo na ulicy. Jeden z fanów Måneskin stworzył nawet kompilację ich występów, które dawali na długo przed osiągnięciem popularności. Damiano David śpiewał wówczas głównie covery.

Sonda
Jak podobał Ci się występ Włoch?

Måneskin - początki

Kto by pomyślał, że Måneskin mają podobne początki do Justina Biebera czy Eda Sheerana? Artyści również grali pierwsze koncerty dla garstki przechodniów, którzy zapewne nie zdawali sobie wtedy sprawy z tego, że są świadkami narodzin legendy. Charyzma i talent sprawiły, że we Włoszech członkowie grupy osiągnęli sławę jeszcze przed wzięciem udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji. Ich pierwszy album studyjny Il ballo della vita z 2018 roku trzykrotnie pokrył się platyną.

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze