Catering świąteczny 2022

i

Autor: pexels Catering świąteczny 2022

O której godzinie zaczyna się Wigilia 2021? Godzina pierwszej gwiazdki

2021-12-24 9:00

Święta Bożego Narodzenia nadchodzą i powoli myślimy o przygotowaniach na ten wyjątkowy czas. Ważną części celebracji jest jedzenie, w tym uroczysta kolacja wigilijna. Wiele osób z pewnością zastanawia się, na którą godzinę zaprosić gości. Sprawdź, o której godzinie powinna zacząć się wigilijna wieczerza.

O której godzinie zaczyna się Wigilia 2021? Godzina pierwszej gwiazdki. Wigilia to dzień, kiedy w wielu domach rodziny dzielą się ze sobą opłatkiem i składają życzenia. Niektórzy kładą pod choinką, obrusem lub stołem sianko, które jest symbolem ubóstwa w jakim na świat przyszedł Pan Jezus. W wielu domach na stołach widnieje 12 potraw, a niektórzy zostawiają nawet jeden wolny talerzyk. Puste miejsce jest wyrazem solidarności z ludźmi, którzy samotnie przeżywają święta, a także to znak gotowości na przyjęcie podczas Wigilii, niespodziewanego gościa. Pojawia się jednak pewne pytanie - o której powinna rozpocząć się kolacja?

Święta 2021 - czy w Wigilię można jeść mięso? Rozwiewamy wasze wątpliwości

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

O której godzinie zaczyna się Wigilia 2021?

Wigilia to dzień spotkań z bliskimi przy wspólnym stole. Dla wielu osób to spotkania po długim czasie. Z tego powodu jest to bardzo lubiane święto. Godzina rozpoczęcia wigilijnej kolacji zawsze była kwestią sporną. Zazwyczaj zależy to od zobowiązań uczestników spotkania, ale niektórzy chcą trzymać się tradycji. Ta mówi, że kolacja powinna zacząć się, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka.

O której pierwsza gwiazdka?

Tak naprawdę trudno przewidzieć, o której godzinie w Wigilię pojawi się pierwsza gwiazdka. Zależy to od wielu czynników naturalnych. W ostatnich dniach gwiazdy zaczęły być widoczne w okolicach godziny 16:00. Mozna się spodziewać, że podobnie będzie 24 grudnia 2021.