Dzielenie się opłatkiem

i

Autor: Bartlomiej Magierowski/East News

O której godzinie pierwsza gwiazdka 24 grudnia 2021? [GODZINA]

2021-12-24 14:48

Pierwsza gwiazdka to moment, na który czekają miliony osób. W końcu według tradycji kolację wigilijną należy rozpocząć dopiero wtedy, gdy pojawi się ona na niebie. Jeśli szukacie informacji na temat tego, o której godzinie pojawi się pierwsza gwiazdka 24 grudnia 2021, to dobrze trafiliście. Dzięki temu artykułowi nie siądziecie do stołu za wcześnie.

Spis treści

  1. Kiedy pierwsza gwiazdka? O której godzinie?

O której godzinie pierwsza gwiazdka 24 grudnia 2021? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje coraz więcej osób. Wigilia to bardzo wyjątkowy dzień dla wszystkich osób obchodzących święta Bożego Narodzenia. To właśnie tego dnia bliskie sobie osoby siadają przy stole, by wspólnie spożyć wigilijną wieczerzę i życzyć sobie wszystkie, co najlepsze. Zgodnie z tradycją spotkanie wigilijne należy rozpocząć w chwili, gdy na niebie rozbłyśnie pierwsza gwiazdka - symbol narodzin Jezusa Chrystusa. Jak jednak wiadomo, warunki pogodowe nie zawsze są korzystne, przez co dostrzeżenie pierwszej gwiazdki na niebie graniczy z cudem. W takim przypadku należy posiłkować się informacjami publikowanymi przez ekspertów, którzy dzięki przeprowadzonym badaniom znają dokładną godzinę pojawienia się bożonarodzeniowego symbolu. Sprawdźcie, o której godzinie pierwsza gwiazda zawita na niebie 24 grudnia 2021 roku.

Sonda
Czy na wigilijnym stole masz 12 potraw?

Kiedy pierwsza gwiazdka? O której godzinie?

O której pierwsza gwiazdka w Wigilię? Pojawienie się jej na niebie to znak, że można zasiąść do stołu i cieszyć się wspólnym czasem z rodziną, a także spożyć przygotowywaną od dni wieczerzę. W tym roku dostrzeżenie pierwszej gwiazdki może być bardzo trudne ze względu na silne zachmurzenie. Eksperci donoszą jednak, że pierwsza gwiazdka 2021 powinna rozbłysnąć około godziny 16:00. 

Muzyczne gwiazdy składają świąteczne życzenia czytelnikom ESKA.pl!