Nowy trend wśród rodziców! Nie uwierzysz skąd czerpią inspirację na imiona dla swoich dzieci

Dziecko
Autor: Pixabay.com

Ten nowy trend, który powstał wśród rodziców z pewnością cię zaskoczy! Imiona dla dzieci inspirowane tą produkcją stają się coraz bardziej popularne. Więcej o prawdziwym fenomenie kulturowym przeczytacie na ESKA.pl.

Kultura już nieraz udowodniła nam, że jest czymś więcej, niż tylko formą zabicia wolnego czasu. Popularne seriale, bestsellerowe książki, światowej klasy filmy bardzo często stają się inspiracją chociażby na imiona, która rodzice bardzo chętnie nadają swoim dzieciom. Tak też stało się w przypadku tego prawdziwego fenomenu kulturowego. Dzięki tej produkcji, którą obejrzało ponad 12 milionów ludzi narodził się nowy trend, który staje się jeszcze bardziej popularny z każdym kolejnym dniem. Szczególnym powodzeniem cieszy się wśród rodziców, którzy stają przed pytaniem, jak nazwać swoje dziecko. O jakim fenomenie mowa? Okazuje się, że w ubiegłym roku między innymi w Anglii urodziły się 302 dziewczynki, którym nadano imię Arya. Imię oczywiście nieprzypadkowo kojarzy się z jedną z bohaterek serialu Gry o Tron, ponieważ to właśnie ta popularna produkcja stała się inspiracją dla rodziców na nadanie imion swoim pociechom. Arya to oczywiście nie jedyne imię, które cieszy się popularnością. Pojawiły się także dziewczynki o imieniu Khaleesi, a także chłopcy o imieniu Tyrion. 

Imiona z Gry o Tron - czy będą popularne w Polsce?

Imiona z Gry o Tron najbardziej popularne są w Wielkiej Brytanii oraz Wali. Choć w Polsce nie są jeszcze tak sławne, już teraz możemy podać przykład Deaenerys Wiśniewskiej, która urodziła się kilka lat temu w Inowrocławiu.

Czy rodzice powinni dawać dzieciom wygrywać?
Najnowsze