Gracie Abrams

i

Autor: Universal Music Polska Gracie Abrams wydała płytę.

Premiera

Nowy album Gracie Abrams „The Secret of Us” już dostępny

2024-06-23 12:29

Nominowana do Grammy Gracie Abrams prezentuje swój wyczekiwany drugi album „The Secret of Us”. Wydawnictwo wnosi nową jakość do twórczości artystki. Gracie po raz pierwszy aktywnie uczestniczyła w produkcji albumu, współpracując ze swoim przyjacielem Aaronem Dessnerem. W pracy nad krążkiem Abrams wspierała także jej wieloletnia przyjaciółka Audrey Hobert.

Wśród utworów, które trafiły na „The Secret of Us”, znalazł się m.in. wydany niedawno singiel „Close To You”. Piosenka zadebiutowała na liście Billboard Hot 100, pojawiając się na 49. pozycji jej najnowszego notowania. Zapowiadany przez Gracie od kilku lat utwór zgromadził dotychczas ponad 26 mln streamów na samym Spotify. Piosenka jest pierwszą w karierze Abrams, która trafiła do Top 20 Spotify Global Chart. Do „Close to You” powstał teledysk, na YouTubie można też zobaczyć wykonanie „Close To You” na plenerowej scenie programu Jimmy’ego Kimmela. Na nowej płycie artystki znalazły się także „us.” nagrany wspólnie z Taylor Swift. Piosenka potrzebowała zaledwie 10 godzin, by zgromadzić milion streamów na Spotify.

Ogień w domu Taylor Swift! Tak gwiazda walczyła z gaśnicą [WIDEO]

Fani i fanki Taylor Swift są jak… punkowcy? Zaskakujące porównanie Eddiego Veddera!

„The Secret Of Us” - lista piosenek

 1. Felt Good About You
 2. Risk
 3. Blowing Smoke
 4. I Love You, I’m Sorry
 5. us. (feat. Taylor Swift)
 6. Let It Happen
 7. Tough Love
 8. I Knew It, I Know You
 9. Gave You I Gave You I
 10. Normal Thing
 11. Good Luck Charlie
 12. Free Now
 13. Close To You

Gracie Abrams - kim jest?

Gracie Abrams debiutowała w 2019 r. Do grona jej fanów należą m.in. Taylor Swift, Lorde, Billie Eilish i Olivia Rodrigo. Artystka wymienia Joni Mitchell jako jedną z najważniejszych inspiracji. Pierwszym wydawnictwem artystki była EP-ka „minor” w 2020 r. NME w recenzji pochwaliło wydawnictwo za „boleśnie szczere opowieści o złamanym sercu, ubrane w delikatne melodie, które są o wiele bardziej intrygujące niż u zwykłych singer-songwriterów”. Pigeons & Planes, Fader, „Vogue” UK oraz „i-D” umieścili Gracie na liście wykonawców, których trzeba obserwować. Na EP-kę trafiły świetnie przyjęte single „21”, „I miss you, I’m sorry” i „Long Sleeves”. W listopadzie 2021 Abrams wydała „This Is What It Feels Like” – 12-utworowy projekt – a następnie ruszyła w trasę koncertową jako support Olivii Rodrigo. Wspólnie z Dessnerem wydała dwa utwory – „Block me out” i „Difficult”. W 2023 przyszedł czas na wyczekiwany debiutancki album, „Good Riddance”, a następnie headlinerską trasę w Ameryce Północnej. Tournee wyprzedało się w niecałą godzinę. Gracie występuje jako support przed Taylor Swift na wybranych koncertach w ramach The Eras Tour.