Nowości muzyczne 2019: 5 Seconds of Summer (5SOS) - Easier - premiera singla! Będzie hitem?

2019-05-27 16:54 A.D.
Esier
Autor: YouTube/ 5SOS

5 Seconds of Summer (5SOS) eksplorują bogate warstwy dźwiękowe i rytmiczne oraz osiągają porywające wokalne wyżyny w najnowszym singlu „Easier”. Producentami utworu są Andeew Watt, Louis Bell oraz Charlie Puth. Za reżyserię klipu odpowiada Grant Singer (The Weekend, Lorde).

Wokalista 5SOS, Luke Hemmings, tak opowiada o nowym kawałku: – Nigdy wcześniej nie czuliśmy się tak pewnie podczas premiery pierwszego singla zapowiadającego nadchodzącą płytę jak przy „Easier”. Zarówno w warstwie dźwiękowej jak i wizualnej skorzystaliśmy z wiedzy, którą przyswoiliśmy przy poprzednim wydawnictwie. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o samych sobie. Szczerze wierzę, że „Easier” to początek nowej, najlepszej ery w dotychczasowych dziejach 5SOS.

Zobacz też: Nowości muzyczne 2019: Zakryj, nowy album Sary, najbardziej wyczekiwana płyta 2019 już w sprzedaży!

Easier - zespół mówi o swoim numerze! 

„Easier” to idealne ujęcie indywidualnego podejścia kreatywnego każdego z nas, które razem tworzy esencję 5 Seconds of Summer. Podświadomie od zawsze potrzebowaliśmy nagrać właśnie taki utwór. Towarzyszący mu teledysk jest bardzo radosny i surowy. „Easier” to najlepsze, co do tej pory stworzyliśmy – dodaje basista Calum Hood.

Klip powstawał w dwóch wyjątkowych miejscach w Południowej Kalifornii: jaskiniach Bronson w Griffith Parku oraz Angeles Abbey Memorial Park w Compton. Reżyser Grant Singer mówi: – Zależało nam na stworzeniu czegoś w postaci epickich, filmowych klipów jakie mogliśmy oglądać w latach 90. Zainspirowaliśmy się również ideą odrodzenia i czterech żywiołów. Celowaliśmy w napięcie i emocje. Nie widzieliście jeszcze czegoś takiego u 5SOS! 5 Seconds of Summer to jedyny zespół (nie grupa wokalna) w historii zestawienia Billboard 200 (najpopularniejszych albumów w USA), który za każdym razem debiutował na szczycie listy. W skład 5SOS wchodzą Luke Hemmings (wokal, gitara), Michael Clifford (wokal, gitara), Calum Hood (wokal, bas) oraz Ashton Irwin (wokal, perkusja). Zespół ma na koncie szereg wyróżnień, w tym między innymi American Music Awards, ARIA Awards czy MTV Video Music Awards.

Najnowsze