Nowe znaki drogowe 2020 - jak wyglądają? Co się zmieni?

2020-09-18 14:53 MK
Sygnalizacja świetlna
Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Będą nowe znaki drogowe - taką informację podało Ministerstwo Infrastruktury na oficjalnej stronie internetowej. Na ESKA.pl zebraliśmy wszystkie grafiki wraz z podpisami. Zobaczcie już teraz, jak będą wyglądać nowe znaki drogowe. Ich znajomość na pewno będzie przydatna podczas egzaminu na prawo jazdy.

Nowe znaki drogowe - Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o rozpoczęciu prac legislacyjnych nad nowelizacją obowiązujących rozporządzeń w sprawie znaków i sygnałów drogowych, jak również w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i sposobu rozmieszczania ich na drogach. Jak zapewniają przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, zapowiadane przepisy mają znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo kierowców, jak również na komfort samego podróżowania. Mają one uzupełniać i doprecyzowywać obowiązujące obecnie zasady z zakresu znaków i sygnałów drogowych. Co więcej, projektowane przepisy wprowadzają również nowe znaki drogowe pionowe wraz z ich wzorami graficznymi.

Zapoznanie się z nimi na pewno będzie wymagane w przypadku podejścia do egzaminu na prawo jazdy. Poniżej znajdziecie galerię, w której zebraliśmy wszystkie nowe znaki drogowe z ich oznaczeniami. Zapoznajcie się z nimi już teraz!

Nowe znaki drogowe 2020 - co się zmieni?

Wprowadzenie nowych znaków drogowych ma służyć jako ułatwienie dla organów zarządzającym ruchem na drogach. Zobaczcie, jak będą wyglądać.

Najnowsze