Nowe piosenki Dua Lipa brzmią znajomo? Ten szczegół może cię zaskoczyć!

2020-03-27 14:48 MK
Dua Lipa
Autor: Rex Features/East News

Na ten dzień czekali wszyscy fani Dua Lipy. Wokalistka zaprezentowała wreszcie swój długo wyczekiwany drugi album studyjny Future Nostalgia, z którego pochodzi hit Don't Start Now. W trakcie słuchania krążka, wielu fanów piosenkarki nie mogło oprzeć się wrażeniu, że gdzieś już słyszało podobne melodie. Nic dziwnego! Dua Lipa wykorzystała bowiem w swoich piosenkach sample pochodzące z dawnych hitów. Jakich? Sprawdź na ESKA.pl.

Dua Lipa - nowa płyta Future Nostalgia jest już dostępna! Materiał uwielbianej w Polsce wokalistki, nad którym pracowała ona przez ostatnie lata, został doskonale przyjęty zarówno przez jej fanów, jak i krytyków muzycznych. Album jest obecnie jedną z najwyżej ocenianych premier 2020 roku, a pochodzące z niego single zajmują czołowe miejsca w notowaniach na całym świecie.

Na sukces krążka Future Nostalgia złożyło się wiele czynników. Głównym z nich jest z pewnością ten, że Dua Lipa sięgnęła po brzmienie szalonych lat osiemdziesiątych, kiedy to na listach przebojów królowali tacy artyści jak Michael Jackson, Madonna czy Prince. Piosenki Don't Start Now, Physical czy najnowszy Break My Heart to muzyczny hołd dla tamtej epoki.

Słuchając najnowszego albumu Dua Lipy, wielu słuchaczy słusznie zauważyło, że gwiazda posłużyła się w swoich kompozycjach samplami ze starych, doskonale znanych wszystkim piosenek. Sampling to nic innego, jak użycie fragmentu wcześniej nagranego utworu muzycznego, zwanego samplem, jako elementu nowo tworzonej produkcji muzycznej. Czyimi piosenkami zainspirowała się Brytyjka?

Nowości Muzyczne 2020: premiery, które musisz nadrobić! [#zostańwdomu]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Dua Lipa - nowa płyta inspirowana dawnymi hitami

Pierwszą z kompozycji, w której fani Dua Lipy mogli doszukiwać się elementów znanych z innego utworu jest singiel Break My Heart, który miał swoją oficjalną premierę na dzień przed całym wydawnictwem. W kawałku użyto bowiem elementów znanych z wielkiego hitu grupy INXS - Need You Tonight.

Break My Heart nie jest jedyną piosenką, w trakcie słuchania której można odnieść wrażenie: gdzieś już to słyszałem. Również w nie-singlowej kompozycji Love Again wykorzystano znaną już melodię z utworu White Town - Your Woman.

Najnowsze