Nowe hity, które oparte są na samplach. To stąd wrażenie, że już je słyszałeś!

2020-08-11 16:08 Maksymilian Kluziewicz
Black Eyed Peas
Autor: YouTube/Black Eyed Peas

Słuchacie najnowszych hitów i macie wrażenie, że gdzieś je już słyszeliście? To bardzo możliwe! Wiele gwiazd muzyki decyduje się na przemycenie do swoich kompozycji sampli z popularnych niegdyś utworów. Na ESKA.pl prześledziliśmy kilka nowości od waszych ulubionych wykonawców i informujemy was, skąd zaczerpnęli inspiracje.

Hity 2020 - macie wrażenie, że część z nich już słyszeliście? To bardzo możliwe! Od dawien dawna w muzyce popularnym trendem jest wykorzystywanie sampli, czyli fragmentów utworu muzycznego, który miał już swoją premierę. W ostatnim czasie praktyka ta jeszcze mocniej zyskała na popularności. Coraz więcej twórców decyduje się na taki ruch podczas pracy w studiu nagraniowym. Specjalnie dla was zebraliśmy te kawałki muzyczne, podczas słuchania których mogliście poczuć coś w rodzaju deja vu.

Dua Lipa - Break My Heart

Wydając album Future Nostalgia, Dua Lipa sięgnęła do brzmienia charakterystycznego dla lat osiemdziesiątych. Nic dziwnego, że w jednym z hitów promujących krążek znalazły się sample z popularnego w tamtych czasach numeru Need You Tonight z repertuaru zespołu INXS.

Ava Max - Kings & Queens

Popularna piosenkarka jest jedną z tych gwiazd, które najchętniej sięgają po linie melodyczne znane ze starych piosenek. W kawałku Kings & Queens, który zapowiada debiutanckie wydawnictwo Avy wykorzystano sample z wielkiego hitu Bonnie Tyler If You Were a Woman (And I Was a Man).

Lady Gaga, BLACKPINK - Sour Candy

Gdy długo wyczekiwany efekt współpracy Lady Gagi z BLACKPINK miał swoją premierę, wielu fanów zarzuciło wokalistce, że ta splagiatowała Katy Perry. Były to oczywiście niesłuszne oskarżenia. Artystki sięgnęły po te same sample, co amerykańska wokalistka trzy lata wcześniej. Wpiszcie na YouTubie Maya Jane Coles - What They Say i zobaczcie sami.

Black Eyed Peas - MAMACITA

Rok 2020 to także wielki powrót grupy Black Eyed Peas. Pierwszym singlem promującym najnowsze wydawnictwo legendarnego zespołu był utwór MAMACITA, w którym gościnnie zaśpiewał między innymi latynoski wokalistki Ozuna. W wakacyjnym hicie wykorzystano sample znane z hitu Madonny z 1987 roku - La Isla Bonita.

Najnowsze