Norbert Legieć - Eurowizja 2020 będzie jego?

2020-02-16 14:19 MK
Norbert Legieć
Autor: YouTube/Norbert Legieć

Już niewiele dzieli nas od poznania nazwiska wokalisty, który będzie reprezentował nasz kraj podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Przed nami ostatni odcinek Szansy na Sukces, w której uczestnicy zmierzą się z piosenkami legendarnego zespołu The Beatles. Jednym z nich będzie Norbert Legieć. Co o nim wiemy? Sprawdź na ESKA.pl.

Norbert Legieć - Szansa na Sukces okaże się przepustką do wielkiej kariery? Nie jest to wykluczone. W tym roku, władze Telewizji Polskiej podjęły decyzję o zmienieniu zasad przeprowadzania krajowych eliminacji do najważniejszego konkursu muzycznego na całym świecie, czyli do Eurowizji. Reprezentant zostanie bowiem wyłoniony w odcinku finałowym specjalnego wydania programu Szansa na Sukces. Do finału zakwalifikuje się trzech uczestników, którzy pokonali pozostałych w trzech poprzednich odcinkach dedykowanych właśnie Eurowizji.

W pierwszym odcinku, zwycięstwo odniosła Kasia Dereń, która fenomenalnie poradziła sobie z hitem Mamma Mia z repertuaru szwedzkiego zespołu ABBA. W drugim odcinku, za sprawą wykonania piosenki Edyty Górniak, triumfowała Alicja Szemplińska. Kto zwycięży w trzecim odcinku? Przekonamy się już w niedzielę, 16 lutego. Wśród wokalistów starających się o możliwość reprezentowania Polski na Eurowizji w Rotterdamie, znalazł się Norbert Legieć - Polak, który ma na swoim koncie współpracę z producentami m.in. Martina Garrixa.

Norbert Legieć - Szansa na Sukces

Urodzony w 2003 roku wokalista doskonale odnajduje się w niemalże każdym gatunku muzycznym. Jego autorskie single to mieszanka future popu, dance popu, EDM oraz future house. O udziale w Eurowizji, Norbert Legieć marzy już od dawna. W listopadzie 2019 roku, 17-latek poinformował, że zamierza wysłać swój kawałek Learn to let go jako propozycję do reprezentowania Polski w tym prestiżowym konkursie.

Najnowsze