Noc spadających gwiazd 2022 inna niż wszystkie! Perseidy mogą być NIEWIDOCZNE

2022-08-07 9:43
Perseidy
Autor: Alan Dyer/VWPics/Science Photo Library/East News

Sierpień nieodzownie kojarzy się ze spadającymi gwiazdami. Co roku miliony Polaków spotykają się, by wspólnie oglądać wyjątkowy spektakl na niebie. Tegoroczna noc spadających gwiazd będzie jednak inna niż wszystkie. Wszystko przez pełnię, która może znacząco obniżyć ich widoczność. Kiedy jest największa szansa, by zobaczyć Perseidy?

Kiedy jest noc spadających gwiazd w sierpniu 2022 roku? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje coraz więcej osób. Coroczny spektakl widoczny na niebie budzi wielkie zainteresowanie ludzi na całym świecie, w tym również w Polsce. W sierpniową noc, w którą przypada maksimum roju Perseidów, określaną właśnie jako noc spadających gwiazd, miliony osób decydują się patrzeć w niebo, by nie przegapić tego wyjątkowego zjawiska. W końcu mówi się, że dostrzeżenie kończącego swój żywot meteorów, czyli tak zwanej spadającej gwiazdy, pomaga w spełnieniu marzeń. I choć Perseidy można podziwiać na niebie już od lipca, to największy rój spadających gwiazd będzie możliwy do zaobserwowania dopiero w przyszłym tygodniu. W tym roku Perseidy mogą być jednak mniej widoczne niż zazwyczaj ze względu na przypadającą w tę samą noc pełnię Księżyca.

Perseidy 2022 - kiedy i gdzie najlepiej oglądać noc spadających gwiazd?

Doda oszukana przez ekipę i fanów. Mocno ją zawiedli!

Noc spadających gwiazd sierpień 2022

Fani astronomii nie mogą tego przegapić! Coroczny deszcz Perseidów przypada tradycyjnie na pierwszą połowę sierpnia. Spadające gwiazdy są aktywne na niebie w okresie od 17 lipca do 24 sierpnia, ale o prawdziwym maksimum roju meteorów będziemy mogli mówić w nocy z 12 na 13 sierpnia 2022. Tej nocy na niebie zaobserwujemy także pełnię Księżyca, która może znacząco obniżyć widoczność Perseidów. Eksperci sugerują, by wypatrywać spadających gwiazd, kierując wzrok na północny wschód. To właśnie tam w nocy z 12 na 13 sierpnia znajdzie się gwiazdozbiór Perseusza.

Sonda
Lubisz oglądać spadające gwiazdy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze