Noc Kupały 2013. Dziś początek astronomicznego lata [VIDEO]

2013-06-21 18:16

Dziś Noc Kupały, czyli najkrótsza noc w roku! Dziś dzień będzie trwał ponad 16 godzin. a noc niecałe 8. 21 czerwca to także początek astronomicznego lata. Z tej okazji w wielu miastach Polski odbędą się Wianki, czyli pierwsze wakacyjne imprezy. O tej wyjątkowej nocy śpiewa także Donatan w utworze Noc Kupały.

Noc Kupały to jedyna taka noc w roku. Zwana jest także Kupałą lub Kupalnocką. Jest to słowiańskie święto związane z przesileniem słońca. Jest to słowiańskie święto radości, urodzaju, płodności i miłości, odpowiednik współczesnych Walentynek. Podczas Nocy Kupały odbywały się zabawy oraz obrzędy. Dziewczęta plotły wianki, które następnie spływały okolicznymi rzekami i strumieniami. Poniżej stali młodzieńcy, którzy próbowali wyłowić wianki należące do ich wybranek. Tego dnia pozwalano tak skojarzonym parom nawet na samotny spacer po lesie! Tak spędzano najkrótszą noc w roku w średniowieczu.

>>>Donatan przedstawia nową wokalistkę


Współcześnie chociaż obyczaje uległy zmianie, część z nich, jak np. wianki jest nadal kultywowana. A wy jakie macie plany na najkrótszą noc w roku? O tym wyjątkowym święcie śpiewa Donatan w Nocy Kupały. Zobacz teledysk na Eska.pl!

Zobacz Noc Kupały - Donatan, TedeNie czytałeś jeszcze?

Classic - zobacz nowy teledysk MKTO

EP

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze