Nietypowe, ale bardzo dobrze opłacane zawody. Wynagrodzenie zwala z nóg

2021-01-22 13:57 MK
Groomer
Autor: LILLIAN SUWANRUMPHA/AFP/East News

Chyba nie ma osoby, która nie chciałaby dobrze zarabiać. Są takie zawody, które gwarantują wysokie zarobki, jednak niewiele osób decyduje się na pracę w nich. Dlaczego? Bo są bardzo nietypowe. Zajmująca się rynkiem pracy grupa Personnel Service stworzyła ranking nietypowych, ale zarazem dobrze płatnych zawodów.

Praca w zawodzie, który zapewni zarówno satysfakcję wewnętrzną, jak również finansową to marzenie chyba każdej osoby. Co roku instytucje monitorujące rynki pracy przygotowują rankingi najbardziej opłacanych zawodów. Specjalizująca się w rekrutacji i zatrudnianiu pracowników grupa Personnel Service stworzyła podobne zestawienie, jednak jej członkowie nie wzięli pod uwagę wszystkich zawodów, a jedynie te najbardziej nietypowe. Jak się okazuje - w  przypadku wskazanych przez nich branż nie można narzekać na zarobki, ale same w sobie zawody mogą zostać uznane przez niektórych za nawet dość kontrowersyjne.

Jak mówi znane przysłowie - żadna praca nie hańbi. Gdy pracownik podchodzi do swoich obowiązków z oddaniem i pasją, czuje nie tylko psychiczne zadowolenie, ale może również liczyć na bardzo satysfakcjonujące wynagrodzenie. Twórcy rankingu opisali kilka wyjątkowych profesji, które wymagają nie lada umiejętności, ale przede wszystkim są dobrze opłacane, choć wciąż nietypowe. Jakie zawody znalazły się w top?

Nietypowe, ale dobrze opłacane zawody

Chociaż te profesje wykonują nieliczni, to nie oznacza, że ich nie ma. Ba! Zawody takie jak tester wierności czy arborysta rzeczywiście istnieją, a osoby je wykonujące mogą liczyć na niemałe wynagrodzenie. Oto prace, które znalazły się w rankingu nietypowych, ale dobrze opłacanych.

  • arborysta - osoba zajmująca się wycinką drzew w trudno dostępnych miejscach (od 150 zł do kilku tysięcy za jedno drzewo)
  • osoba myjąca zawodowo okna wieżowców (kilkadziesiąt złotych za godzinę)
  • groomer - fryzjer dla psów (od 70 do 120 zł za mycie i strzyżenie)
  • psi psycholog (ok. 200 złotych za sesję)
  • tanatopraktor - specjalista od makijażu pośmiertnego (100-200 zł za godzinę)
  • wróżka (ok. 150 zł za godzinną konsultację)
  • tester wierności - atrakcyjna osoba, która ma na celu uwiedzenie naszego partnera (ok. 3000 zł)
ESKA XD #014
Najnowsze