zakupy

i

Autor: Canva

Zakaz handlu 2024

Niedziele handlowe 2024 - kiedy wypadają? Daty niedziel handlowych 2024

2024-03-24 10:30

Niedziele handlowe w Polsce są rzadkością. Z powodu ich niewielkiej ilości, są dniami które bardzo wyczekiwanymi. Zanim w niedzielę wybierzesz się do sklepu upewnij się, że placówki tego dnia są otwarte. Specjalnie dla Was sporządziliśmy kalendarz niedziel handlowych na 2024 rok. Dzięki niemu z łatwością sprawdzicie, kiedy najlepiej zrobić zakupy.

Kalendarz niedziel handlowych w sierpniu 2024 przyda się wszystkim, którzy chcieliby w wygodny sposób rozplanować sobie zakupy w danym tygodniu. Natłok codziennych obowiązków może czasami kolidować z ustawą ograniczającą handel w niedziele i święta, która weszła w życie 1 marca 2018 roku. Tym bardziej, że sklepy są zobowiązane do jej przestrzegania. Za jego złamanie grożą wysokie kary, które mogą w znacznym stopniu odbić się działalności. Ci, którzy lubią robić zakupy w ostatni dzień w tygodnia nie zawsze mają powody do radości. Warto zawczasu sprawdzić, kiedy są niedziele handlowe 2024 i nie psuć sobie weekendu pustą lodówką i burczącym brzuchem.

Patricia Kazadi vs. HITY 1988. TA piosenka przypomniała o traumie

Zakaz handlu w 2024 roku

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe wzbudza kontrowersje od samego początku. Choć od pewnego czasu pojawiają się informacje na temat tego, że ma on zostać nieco zmieniony, to nic nie wskazuje na to, by wydarzyło się to w ciągu najbliższych tygodni. Szczególnie, że kalendarz niedziel handlowych na 2024 rok został już zaplanowany. Sklepy otwarte w niedzielę 2024 ułatwią zakupy i zaopatrzenie się w niezbędne produkty spożywcze, których zabraknie Wam w trakcie weekendu. Warto jednak pamiętać, że tego dnia czynne mogą być niektóre małe sklepy osiedlowe i punkty franczyzowe, jak Żabka, Freshmarket czy Carrefour Express. Jednak pod warunkiem, że za kasą staną właściciele lub osoby z ich najbliższej rodziny. Zakaz handlu nie obowiązuje także m.in. w cukierniach, lodziarniach, placówkach pocztowych, na stacjach paliw, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Niedziele handlowe w 2024 roku

Niedziele handlowe w 2024 roku są znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy w natłoku codziennych obowiązków nie zdążyli zrobić zakupów w tygodniu. Regułą jest, że w każdym roku kalendarzowym jest siedem ostatnich dni w tygodniu, w których sklepy i galerie handlowe pozostają otwarte. Mowa m.in. o ostatniej niedzieli stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, ale także o tej bezpośrednio przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Pierwsza niedziela handlowa przypadnie pod koniec stycznia.

  • 28 stycznia 2024 r.
  • 24 marca 2024 r.
  • 28 kwietnia 2024 r.
  • 30 czerwca 2024 r.
  • 25 sierpnia 2024 r.
  • 15 grudnia 2024 r.
  • 22 grudnia 2024 r.