Niedziele handlowe 2023 - kiedy wypadają? Daty wszystkich niedziel handlowych w 2023 roku

i

Autor: Pixabay Niedziele handlowe 2023 - kiedy wypadają? Daty wszystkich niedziel handlowych w 2023 roku

Niedziele handlowe 2023 - kiedy wypadają? Daty wszystkich niedziel handlowych w 2023 roku

2023-01-25 12:48

Niedziele handlowe są tematem, który po prawie 5 latach nadal wzbudza mnóstwo emocji wśród ludzi! Nie da się ukryć, że każdego tygodnia wiele osób zastanawia się, czy będzie można zrobić zakupy we wszystkich sklepach. Sprawdziliśmy, jakie są daty niedziel bez zakazu handlu w 2023 roku! To wtedy galerie handlowe i supermarkety będą otwarte!

Na niedziele handlowe czekają miliony Polaków. W końcu zwykle zdarza się tak, że potrzeba zakupów przychodzi akurat wtedy, kiedy nie ma możliwości zrobienia ich. Dodatkowo ich atutem jest, że ten dzień tygodnia jest najbardziej sprzyjający na wybranie się do sklepów, szczególnie dla osób, które pracują od poniedziałku do piątku, a sobota to dla nich szansa na odpoczynek. Niestety z roku na rok tych okazji było coraz mniej, aż w końcu są one naprawdę rzadkim zjawiskiem! Postanowiliśmy zebrać wszystkie daty niedziel bez zakazu handlu, które będą obowiązywały w 2023 roku. Jest ich jedynie 7! Dokładne daty znajdziesz poniżej.

Ferie zimowe 2023 - kiedy? Terminy dla poszczególnych województw

Ulubione piosenki skoczków narciarskich [Stoch, Żyła, Kubacki] | ESKA XD - Ale to już było! #62

Niedziele handlowe w 2023 roku

  • 29 stycznia
  • 2 kwietnia
  • 30 kwietnia
  • 25 czerwca
  • 27 sierpnia
  • 17 grudnia
  • 24 grudnia
Sonda
Zakaz handlu w niedzielę i święta - czy uważasz, że powinien zostać zniesiony?

Gdzie można zrobić zakupy w niedziele z zakazem handlu?

W niedziele niehandlowe nie obowiązuje całkowity zakaz handlu. W niektórych sklepach można zrobić zakupy, jeśli zachodzi nagła potrzeba. Są to między innymi te działające na zasadzie franczyzy oraz osiedlowe, w których na kasie stoi właściciel. Dodatkowo stacje paliw oraz niektóre apteki również będą otwarte!