Niedziela Palmowa 2019 - kiedy wypada?

2019-04-06 14:56 A.D.
niedziela palmowa
Autor: East News / Marek M Berezowski/REPORTER

Niedziela Palmowa to piękna uroczystość, która odbywa się przed Wielkanocą. Wierni udają się do kościoła, by poświęcić palemki, które symbolizują gałązki, rzucane pod kopyta osiołka, na którym Jezus wjechał do Jerozolimy. Są one również symbolem odradzającego się życia. Kiedy obchodzimy Niedzielę Palmową w 2019 roku? Dowiedzcie się na ESKA.pl

Wielkanoc to najważniejszy okres dla katolików w ciągu roku. Oczekują oni na zmartwychwstanie Jezusa i cieszą z jego powrotu do żywych. W okresie oczekiwania wypada również Niedziela Palmowa. Dzień ten szczególnie lubią dzieci, zafascynowane różnokolorowymi palemkami, które wierni przynoszą do kościoła. Kiedy w 2019 wypada Niedziela Palmowa? 

Zobacz też: Dni wolne za sobotę w 2019 roku. Czy odbierzemy za coś wolne?

Niedziela Palmowa 2019 - kiedy wypada? 

Niedzielę Palmową obchodzić będziemy już 14 kwietnia 2019. Wierni udadzą się wtedy do kościołów w całej Polsce. Podczas Niedzieli Palmowej odbywają się wyjątkowe procesje i konkursy na najpiękniejszą palmę robioną własnoręcznie. Wielkanoc będziemy mogli świętować tydzień później - 21 kwietnia. 

Niedziela Palmowa 2019 - czy sklepy są zamknięte? 

Niedziela Palmowa nie jest formalnie uważana za święto. Gdyby więc wypadała w ostatnią niedzielę miesiąca, to sklepy mogłyby pozostać otwarte.

Najnowsze