2019 Wielkanoc - kiedy jest święto?

2019-02-08 13:49 M.C.
Wielkanoc 2018 - ile wolnego?
Autor: fot./freeimages.com/Mihai Eustatiu Wielkanoc

To najważniejsze święto dla wszystkich chrześcijan. Kończy ono okres postu i przypomina o zmartwychwstaniu Chrystusa. Pozdrawiamy się wówczas okrzykiem "Wesołego Alleluja". Święto jest też czasem nastania wiosny, podczas której możemy podziwiać piękno budzącej się do życia przyrody. Święta Wielkanocne przypadają każdego roku w innym terminie. Jak będzie tym razem? Na ESKA.pl dowiecie się, kiedy jest Wielkanoc 2019.

2019 Wielkanoc - kiedy jest święto? Chyba nie ma w naszym kraju osoby, która nie zadawałaby sobie takiego pytania. Większość mieszkańców Polski to katolicy, a Wielkanoc jest najważniejszym świętem kościelnym. Wielkanoc upamiętnia zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To radosny czas, w którym cieszymy się ze zwycięstwa życia nad śmiercią i składamy sobie życzenia. Wielkanoc, która jest też swoistym świętem wiosny, przypada każdego roku w innym terminie. Koniecznie sprawdźcie, jaka jest data święta w 2019 roku.

Przeczytaj też: Kiedy wiosna 2019? Czekamy na ciepłe dni!

Kiedy jest Wielkanoc 2019?

Jaka jest data Wielkanocy 2019? W kościołach zachodnich Niedziela Wielkanocna przypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca (zwanej paschalną pełnią). Ta pełnia przypada po 21 marca. Oznacza to, że Wielkanoc zawsze jest pomiędzy 22 marca a 25 kwietnia.

Przeczytaj także
Święta ruchome 2019 - kiedy przypadają te uroczystości? [KALENDARZ]

Autor: fot./freeimages.com/Doru Lupeanu

kalendarz

Polskie prawo nie pozwoli na odebranie dnia wolnego za to święto w 2019 roku! Sprawdźcie, o jaką uroczystość chodzi.

Zatem w który dzień przypada Niedziela Wielkanocna w 2019 roku? Święto wypada dość późno, bo dopiero 21.04. Będzie to ostatni dzień Wielkiego Tygodnia. W niedzielę kończącą okres postu zasiądziemy do uroczystego śniadania i - jak nakazuje tradycja - podzielimy się jajeczkiem.

Najnowsze