Niedziela handlowa w sierpniu 2022. Kiedy zrobimy zakupy w niedzielę?

2022-08-18 16:35
Galeria handlowa
Autor: Damian Klamka/East News

Niedziele handlowe zawsze budzą niepewność. Polacy regularnie zastanawiają się, czy ta kolejna będzie tą, w którą bez problemu zrobimy zakupy w supermarkecie. W sierpniu mamy jedną niedzielę handlową. Kiedy wypada? 21 czy 28 sierpnia? Sprawdźcie, kiedy sklepy będą otwarte.

Niedziela handlowa w sierpniu 2022 - kiedy jest? Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w niedziele, która weszła w życie 1 marca 2018 roku, w całym roku kalendarzowym przypada zaledwie 7 niedziel handlowych. Oznacza to, że tylko w te niedziele otwarte są supermarkety, galerie handlowe i popularne dyskonty. Sierpień 2022 jest jednym z miesięcy, w które w tym roku przypada niedziela handlowa. I choć w niemalże wszystkie niedziele można zrobić zakupy w małych sklepach osiedlowych czy sieciach sklepów Żabka, to dla niektórych to zdecydowanie za mało. Polacy cieszą się na myśl, że nie muszą robić wielkich zakupów w sobotę, tylko mogą zostawić sobie je na kolejny dzień. Niedziela handlowa to też idealna okazja, by wybrać się na zakupy w sklepach odzieżowych. Nierzadko w pędzie tygodnia spokojne przechadzanie się po sklepach w galerii graniczy z cudem. 

Niedziela handlowa sierpień 2022 - kiedy jest? Czy sklepy będą otwarte?

Doda pokłóciła się z mamą! To przez nią usunęła sceny z teledysku

Niedziela handlowa sierpień 2022

Zgodnie z obowiązującą ustawą zakaz handlu w niedzielę jest wprowadzany stopniowo. W 2022 roku wyznaczono 7 spośród 52 niedziel, które są niedzielami handlowymi. Handlowe są tylko ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca, i sierpnia. Oznacza to, że niedziela handlowa w sierpniu przypada 28 sierpnia. Kolejne zakupy w niedzielę zrobimy dopiero w grudniu, a dokładniej 11 i 18 grudnia.

Sonda
Czy wszystkie sklepy powinny być otwarte w niedziele i w święta?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze