Niebieski Księżyc to nie wszystko, co zobaczymy na niebie w październiku! Co jeszcze nas czeka?

Orionidy
Autor: EAST NEWS

Październik zapowiada się niezwykle ekscytująco pod względem atrakcji na niebie. Miłośnicy wszelkich zjawisk astronomicznych nie będą zawiedzeni. Miesiąc będzie bowiem obfitował w widoki, jakie nieczęsto można zauważyć. Niebieski Księżyc to jeden z nich. Co jeszcze czeka nas w październiku? Sprawdźcie koniecznie, by nie przegapić tych niesamowitych pokazów.

Zjawiska astronomiczne - październik 2020 będzie obfitował w wiele niecodziennych widoków na niebie. Wszelkiego rodzaju noce spadających gwiazd, zaćmienia Słońca czy też fazy Księżyca cieszą się wielkim zainteresowaniem ludzi na całym świecie. Miliony osób z ekscytacją śledzą wszelkie wiadomości na temat zjawisk występujących na niebie w konkretnym miesiącu. I choć to przede wszystkim sierpień jest kojarzony z występowaniem rozmaitych obiektów, które na co dzień są niewidoczne, to październik również ma wiele do zaoferowania. W szczególności w 2020 roku.

Październik 2020 rozpoczął się niezwykle, bo pełnią Księżyca. Jak zapewne doskonale wiedzą wszyscy fani zjawisk astronomicznych, w tym miesiącu na niebie możemy podziwiać aż dwie pełnie. Druga z nich widoczna będzie ostatniego dnia października. Co ciekawe, w tym roku, po ponad 76 latach, na niebie ponownie zaświeci Niebieski Księżyc. Zjawisko będzie widoczne na niebie na całym świecie, niezależnie od strefy czasowej już 31 października 2020 roku, od godziny 15:51. Co jeszcze nas czeka?

ESKA XD #006

Październik 2020 - zjawiska astronomiczne

Niebieski Księżyc nie jest jedyną atrakcją, na którą powinniśmy być przygotowani w tym miesiącu. Już 21 października swoje maksimum będzie miał rój Orionidów. Orionidy to rój meteorów związany z kometą Halleya, który uaktywnia się już na samym początku października. Dobra wiadomość jest taka, że aktywność roju jest wysoka, przez co obiekty są widoczne gołym okiem.

Najnowsze