Niebieski Księżyc w Halloween 2020 - tego widoku nie zapomnisz do końca życia!

2020-10-31 15:59 MK
Niebieski Księżyc
Autor: Pixabay

Mimo że Halloween nie jest polskim świętem, to z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku przejdzie ono do historii. Nie tylko ze względu na pandemię koronawirusa, która uniemożliwia obchodzenie go, jak w latach ubiegłych, ale przede wszystkim przez niezwykłe zjawisko na niebie. Po ponad 76 latach na całym świecie rozbłyśnie Niebieski Księżyc! Więcej na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Niebieski Księżyc w Halloween - co to?
  2. Niebieski Księżyc w Halloween - godzina
  3. Niebieski Księżyc w Halloween - czy będzie niebieski?

Niebieski Księżyc w Halloween 2020 - ten widok z pewnością zapamiętacie do końca swojego życia! Najstraszniejszy dzień w roku zbliża się wielkimi krokami. 31 października to data, kiedy w wielu krajach na świecie obchodzone jest Halloween. Zwyczaj związany z przebieraniem się w postaci z horrorów sięga bardzo odległych czasów. Do Polski trafił jednak dopiero w latach dziewięćdziesiątych i właściwie z roku na rok zyskuje na coraz większej popularności, nie tylko wśród dzieci i młodzieży. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, obchody Halloween nie będą tak huczne, jak dotychczas. Ci, którzy uwielbiają się bać i z utęsknieniem wyczekiwali nadejścia tego dnia mają jednak powód do radości. Tegoroczne Halloween będzie bowiem niezapomniane i jeszcze bardziej magiczne z zupełnie innego powodu! W tym samym czasie, 31 października 2020 roku, na całym świecie zaświeci Niebieski Księżyc. Takie zjawisko miało miejsce ostatni raz 76 lat temu, w 1944 roku! Czym jest Niebieski Księżyc i jakie może mieć znaczenie w Halloween? 

Niebieski Księżyc w Halloween - co to?

Na dzień przed świętem Wszystkich Świętych będzie można liczyć na niezwykły pokaz na niebie. 31 października, w Halloween, na niebie pojawi się Niebieski Księżyc. Co to takiego? Terminem niebieski księżyc określamy drugą pełnię Księżyca w danym miesiącu. W tym roku będzie ona o tyle wyjątkowa, bowiem zobaczą ją ludzie na całym świecie, bez względu na obowiązującą strefę czasową. Ostatni raz takie zjawisko miało miejsce w 1944 roku, czyli 76 lat temu!

Makijaż na Halloween 2020 [TUTORIAL] | ESKA XD - Beauty by Pati #7

Niebieski Księżyc w Halloween - godzina

Niebieski Księżyc będzie widoczny już po południu, mianowicie przed godziną 16:00. Jak podają specjaliści, pełnia rozbłyśnie już o godzinie 15:51, jednak najbardziej widoczna będzie wieczorem i w nocy.

Niebieski Księżyc w Halloween - czy będzie niebieski?

Wiele osób zastanawia się, czy Niebieski Księżyc będzie rzeczywiście niebieski. Otóż nie! Księżyc przybiera niebieskawy odcień z powodu cząstek dymu lub pyłu, które przedostały się do atmosfery, na przykład podczas silnej erupcji wulkanu. NASA tłumaczy, że nazwa ta oznacza po prostu coś bardzo rzadkiego.

Najnowsze