Asteroida

i

Autor: Pixabay

Niebezpieczna asteroida pędzi w stronę Ziemi! KONIEC ŚWIATA 1 listopada?!

2022-11-01 12:59

Specjaliści biją na alarm! W stronę Ziemi pędzi gigantyczny obiekt. Asteroida nazwana RM4 mknie w kierunku naszej planety z prędkością sięgającą nawet 85 tysięcy kilometrów na godzinę i została zakwalifikowana przez ekspertów jako potencjalnie niebezpieczna. Czy ludzkości grozi niebezpieczeństwo?

Czy czeka nas koniec świata 1 listopada? Wszelkie niezidentyfikowane obiekty, które zbliżają się do naszej planety, budzą wielki niepokój wśród jej mieszkańców. Asteroida RM4, o której istnieniu poinformowali badacze, pędzi w stronę Ziemi z niezwykle szybką prędkością sięgającą nawet 85 tysięcy kilometrów na godzinę. Równie imponujące są też jej rozmiary. Według najnowszych ekspertyz obiekt RM4 może mieć od 300 do 740 metrów średnicy! Co jednak budzi największe emocje, asteroidę zakwalifikowano jako obiekt potencjalnie niebezpieczny. Jak wynika z przeprowadzonych badań, gigantyczna asteroida zbliży się do Ziemi na odległość blisko sześć razy większą niż odległość Księżyca od Ziemi. Będzie mieć to miejsce we wtorek, 1 listopada, czyli w dniu obchodów Wszystkich Świętych. Sprawdzamy, czy czeka nas faktyczne niebezpieczeństwo. Asteroida spowoduje kataklizm?!

Zaćmienie Księżyca - LISTOPAD 2022. Czy zobaczymy je w Polsce?

Doda o nowej płycie, depresji i konkurencji z Podsiadło

Asteroida RM4 - kiedy oglądać?

Mamy dobrą wiadomość. Mimo że asteroidę zakwalifikowano jako obiekt potencjalnie niebezpieczny, nie stanowi ona zagrożenia dla ludzkiego życia, ani też przyszłości naszej planety. Gigantyczna RM4 ominie Ziemię 1 listopada 2022 roku. Dla fanatyków zjawisk to prawdziwa gratka. Według podawanych informacji asteroida RM4 ma być widoczna w Polsce we wtorek, o godzinie 20:27. Warto zatem zarezerwować sobie wieczór i spojrzeć w niebo.

Sonda
Czy wierzysz, że asteroida kiedyś uderzy w Ziemię?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE