Nie tylko Mata! Te polskie piosenkarki też podbiły listy Billboardu

2021-07-08 11:18
Mata
Autor: YouTube/SBM Label

Od wczoraj głośno jest o wielkim sukcesie, jaki odniósł Mata. Polski raper zadebiutował na światowej liście przebojów ze swoim najnowszym hitem Kiss cam (podryw roku). I choć jest on pierwszym Polakiem w tym konkretnym zestawieniu, to na listach Billboardu już wcześniej gościły dwie polskie artystki. Dziś mało kto o tym pamięta.

Billboard - Mata jest oficjalnie pierwszym Polakiem w historii, któremu udało się uplasować w jednym z najpopularniejszych rankingów amerykańskiego magazynu. Redaktorzy znanego na całym świecie tytułu oficjalnie poinformowali, że polski raper z Wrocławia znalazł się na 198. miejscu na liście Billboard Global Excl. U.S. obejmującej najgorętsze hity, które cieszą się wielką popularnością poza Stanami Zjednoczonymi. Według danych MRC Data było to możliwe przede wszystkim dzięki wyświetleniom, jakie zrealizowany do kawałka Kiss cam (podryw roku) teledysk wygenerował w sieci. Wideo nie schodzi ze szczytu karty na czasie, a zamieszczony pod nim licznik pokazuje już prawie 20 milionów. I choć Mata jest pierwszym Polakiem, któremu udało się dotrzeć na światową listę hitów, a jego numer pierwszą polskojęzyczną piosenką, to nie jest on pierwszym polskim artystą, który pojawił się w którymś z rankingów Billboardu. Przed Matą sukcesy na Billboardzie świętowały dwie wokalistki znad Wisły.

Listy Billboard  - Mata i kto jeszcze?

O tym, by pojawić się na listach Billboardu marzą artyści na całym świecie, tym większe gratulacje należą się Macie. Mało kto dziś pamięta o tym, że w przeszłości międzynarodowy sukces odniosły również dwie polskie piosenkarki - Basia Trzetrzelewska oraz Natalia Lesz. Jazzowa wokalistka zamieściła na listach Billboardu kilka utworów. Pierwszym z nich był wydany w 1987 roku singiel Time and Tide, który uplasował się na 26. miejscu listy Hot 100. Natalia Lesz może się natomiast pochwalić jednym utworem w notowaniu popularnego serwisu. Jej numer Power of Attraction dotarł do 24. miejsca rankingu Hot Dance Club Songs.

Te polskie hity kończą 10 lat. Każdy je zna!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze