Neymar nie będzie zachwycony. Kampania społeczna obśmiewa piłkarza

2018-07-09 15:18
Neymar nie będzie zachwycony. Kampania społeczna obśmiewa piłkarza
Autor: fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER Neymar

Po Mundialu 2018 kibice zapamiętają go nie jako świetnego piłkarza, lecz symulującego faule aktora. Twórcy pewnej kampanii społecznej wpadli na pomysł, jak wykorzystać taki wizerunek Neymara.

Neymar nie będzie zachwycony kampanią społeczną, która w prześmiewczy sposób korzysta z jego wizerunku. Choć Brazylijczyk jest doskonałym piłkarzem, to całe wrażenie z jego gry psuje symulowanie fauli. Na Mundialu 2018 wiele razy zdarzyło mu się bardzo teatralnie upadać i udawać ból, a słynne już nagranie z Neymarem turlającym się po ziemi internauci przerobili na setki memów. Sposób, by zakpić z piłkarza (w słusznej sprawie) znalazła też Portugalska instytucja INEM.

Neymar się toczy - MEMY i PARODIE WIDEO podbijają sieć!

Nie symuluj - kampania obśmiewa Neymara

INEM zajmuje się w Portugalii obsługą numeru alarmowego 112, na który można dzwonić, by wezwać pomoc medyków, policji czy straży pożarnej. Niestety wiele przypadków alarmowania służb za pomocą tego numeru jest nieuzasadnionych. Karetki lub radiowozy na darmo jadą wówczas do przypadków, które okazują się nie być groźne. Tymczasem pomoc może być niezbędna gdzie indziej!

Aby zwrócić uwagę na ten problem, INEM stworzyli kampanię społeczną wykorzystującą zdjęcie Neymara udającego faul. Fotografii towarzyszy hasło brzmiące "Pamiętaj - nie wzywaj pomocy bez potrzeby". Trzeba przyznać, że kampania jest bardzo pomysłowa! Gdy kibice skończą się śmiać, na pewno zapamiętają, by nie wzywać na darmo pomocy przez 112. I chyba tylko Neymar nie będzie zachwycony :)

Mundial 2018 - TABELE WYNIKÓW. Kto wygrał, a kto przegrał?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze