Nawet -20 stopni na termometrach! Prognozy pogody szokują. Białe święta prawie pewne?!

2022-12-08 12:52
Śnieżyca
Autor: Canva

Za pogodą w Polsce trudno nadążyć. Zmienia się ona właściwie z każdym dniem, a długoterminowe prognozy nie zawsze znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Najnowsze raporty synoptyków przestrzegają nas jednak przed bardzo mroźnym atakiem zimy. Przewiduje się nawet pierwszy w tym sezonie dwucyfrowy mróz. Nie zabraknie też śniegu.

Jaka będzie zima 2022/23? Nad tym zastanawia się coraz więcej osób. Nic dziwnego - wystarczy tylko spojrzeć okno, by przekonać się, że tegoroczna zima może zaskoczyć. Choć pierwsze prognozy długoterminowe na grudzień zapowiadały siarczyste mrozy dopiero w drugiej połowie miesiąca, najnowsze raporty synoptyków wskazują, że bomba zimna uderzy w nasz kraj nieco wcześniej. Synoptycy przewidują, że pierwszy powiem mroźnej zimy odczujemy już w najbliższy weekend, kiedy temperatury spadną poniżej zera, a w całym kraju wystąpią obfite opady śniegu. Mówi się nawet, że grubość przykrywy śnieżnej może wynieść od 10 do nawet 30 centymetrów. W regionach górskich białego puchu ma być jeszcze więcej. Jak podaje IMGW, w ten weekend niemal w całym kraju obowiązywać będą zagrożenia meteorologiczne pierwszego stopnia. Oprócz opadów śniegu eksperci prognozują też zawieje, śnieżne zamiecie oraz gołoledź. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas pierwszy w tym sezonie atak zimy.

Bomba śnieżna uderzy w Polskę! To, co widzicie za oknem, to dopiero początek!

Zrobiłam FIT kalendarz adwentowy | ESKA XD - Fit vlog #63

Pogoda na weekend 9-11 grudnia

Weekend 9-11 grudnia przyniesie ogromne zmiany w pogodzie. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przed nami bardzo mroźne dni. Zima uderzy na całego. W całej Polsce należy spodziewać się intensywnych opadów śniegu, zawiei oraz zamieci śnieżnych. Marznące opady powodować będą też gołoledź, dlatego należy uważać. Jak dodają eksperci z serwisu DobraPogoda24, zimowa aura szybko nie ustąpi. Arktyczny mróz będzie się utrzymywać, dając nadzieję na białe święta. Na wschodzie Polski na termometrach nawet -17 stopni!

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze