Pusta sala w szkole

i

Autor: Piotr Molecki/East News

Nauka zdalna od 6 grudnia. Minister edukacji mówi wprost o zamknięciu szkół

2021-12-04 16:51

Nauka zdalna od poniedziałku, 6 grudnia? Przecieki o takiej treści pojawiły się w sieci, na co żywo zareagowali uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Czy Ministerstwo Edukacji i Nauki rzeczywiście ma w planach wprowadzenie nauczania zdalnego? Wszystkie szkoły zamknięte przed świętami to pewniak?

Nauka zdalna od 6 grudnia? Wszystkie szkoły i uczelnie zamknięte przed świętami? Takie przecieki pojawiły się w sieci i zaskoczyły wszystkich uczniów i studentów, a w szczególności tych, którzy od tygodni marzą o ponownym zawieszeniu zająć stacjonarnych. Jak wiadomo, sytuacja epidemiologiczna rozwija się bardzo dynamicznie, a rosnąca liczba zakażeń w Polsce przekłada się na zwiększenie liczby placówek, które decydują się na przejście na tryb zdalny bądź mieszany, zwany też hybrydowym. Niedawno mówiliśmy o prawdziwym rekordzie. Z danych opublikowanych przez MEiN wynikało, że w trybie stacjonarnym funkcjonuje już mniej niż 80% wszystkich szkół. Do tej pory Ministerstwo Nauki i Edukacji dementowało pojawiające się w sieci plotki, jakoby nauczanie zdalne miało powrócić. Czy przecieki o tym, że 6 grudnia wróci nauka zdalna należy traktować poważnie?

Nauka zdalna od 20 grudnia 2021! Do kiedy wszystkie szkoły zamknięte?

Nauka zdalna od 6 grudnia? Jest odpowiedź!

Przecieki dotyczące powrotu nauki zdalnej pojawiają się w sieci bardzo regularniej. Do tej pory były one jednak dementowane przez członków resortu. Nie inaczej jest tym razem. 

Nie ma teraz planów zmiany przepisów prawa dotyczących funkcjonowania szkół podczas pandemii. Na uniwersytetach rektorzy podejmują autonomicznie decyzje w tej sprawie, uwzględniając sytuację w poszczególnych miastach i uczelniach - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Łódź minister Czarnek.

AKTUALIZACJA: Nauka zdalna powraca od 20 grudnia do 9 stycznia - taką informację przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji we wtorek, 7 grudnia. 

Sonda
Nauka zdalna czy stacjonarna?
Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?