Nauka zdalna od 27 stycznia - rozporządzenie. Co czeka uczniów w kolejnych tygodniach?

2022-01-26 13:56
Pusta sala lekcyjna. Nauka zdalna w Polsce
Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER

Powrót nauki zdalnej stał się faktem. Minister edukacji oficjalnie ogłosił, że zdalne nauczanie będzie obowiązywać od 27 stycznia do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego. Nowe zasady nie będą jednak obowiązywać wszystkich uczniów. Co wiadomo o zawieszeniu zajęć stacjonarnych? Rozporządzenie w tej sprawie zostało już podpisane.

Nauka zdalna 2022 jest już faktem. Po tygodniach spekulacji wszystko stało się jasne we wtorek, 25 stycznia. Tego dnia w Sejmie odbyło się spotkanie szefa Ministerstwa Edukacji i Nauki i Głównego Inspektora Sanitarnego, w trakcie którego zdecydowano o konieczności zawieszenia zajęć stacjonarnych w związku ze stale rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce. W środę Ministerstwo Zdrowia zawiadomiło o 50 tysiącach zakażeń, co jest najwyższym wynikiem od momentu wybuchu pandemii. Oficjalnie wiadomo już, że nauka zdalna od 27 stycznia do 27 lutego nie będzie obowiązywać wszystkich uczniów. Do placówek w dalszym ciągu będą musieli uczęszczać uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych. Klasy 5-8 oraz szkoły ponadpodstawowe będą natomiast zamknięte do końca ferii zimowych. O czym jeszcze jest mowa w rozporządzeniu, które 26 stycznia podpisał minister edukacji Przemysław Czarnek?

Sonda
Nauka zdalna i powrót do szkół pod koniec lutego to dobry pomysł?

Zdalne nauczanie od 27 stycznia

Powrót nauki zdalnej był wyczekiwany przez wielu uczniów. W dniu 26 stycznia 2022 szef Ministerstwa Edukacji i Nauki podpisał odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie. Z jego treści wynika, że nauczanie zdalne dotyczy uczniów klas 5-8 szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych. Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach, które uwzględniono w harmonogramie roku szkolnego 2021/2022. Całe rozporządzenie dotyczące nauki zdalnej można znaleźć na stronie GOV.pl.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze