Nauka zdalna - pusta klasa

i

Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER

Nauka zdalna od 20 grudnia przedłużona? Minister edukacji jasno o planach rządu

2021-12-10 15:09

Nauka zdalna od 20 grudnia została oficjalnie potwierdzona przez samego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Uczniowie zaczęli zastanawiać się nad tym, na ile możliwe jest to, że zostanie ona przedłużona. W tej sprawie głos zabrał szef Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Czy zdalne nauczanie zostanie przedłużone po 9 stycznia?

Nauka zdalna od 20 grudnia przedłużona - na taki scenariusz liczy wielu uczniów. Jak już informowaliśmy, w trakcie specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski wypowiedział się na temat ponownego zamknięcia wszystkich szkół. Wbrew wcześniejszym zapewnieniom Ministerstwa Edukacji i Nauki, że na ten moment nie ma żadnych planów, by nauczanie zdalne wróciło, oficjalnie ogłoszono, że nauka zdalna powraca od 20 grudnia do 9 stycznia. Ma to oczywiście związek z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną. W międzyczasie uczniowie mogą liczyć na przerwę świąteczną od szkoły, którą zaplanowano w dniach 23 grudnia - 3 stycznia. Gdy oficjalnie ogłoszono, że szkoły pozostaną zamknięte do 9 stycznia, wielu uczniów zaczęło zastanawiać się, na ile możliwe jest przedłużenie nauki zdalnej o kolejne tygodnie. W tej sprawie głos zabrał już sam minister edukacji Przemysław Czarnek. Jego jasny komunikat nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Sonda
Nauka zdalna to dobry pomysł?

Nauka zdalna przedłużona po 9 stycznia?

Co dalej? Czy po 9 stycznia nauka zdalna zostanie przedłużona, tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku szkolnym? Minister edukacji stawia sprawę jasno.

Nie ma dyskusji o nauce niestacjonarnej dłuższej niż łącznie 3 dni przed świętami i 4 dni po świętach, czyli do 9 stycznia - poinformował w rozmowie z PAP.

Oznacza to, że uczniowie nie powinni liczyć na więcej wolnego, niż zapowiedziano podczas konferencji z udziałem ministra zdrowia.

Matteo Bocelli o byciu synem Andrei Bocellego, singlu Solo i Eurowizji