Nauka zdalna dla wszystkich! Powrót do szkoły przesunięty

2021-02-24 16:16
szkoła
Autor: Piotr Molecki/East News

Temat nauki zdalnej wraca niczym bumerang i za każdym razem jest naprawdę gorący. Jak się okazuje, powrót do stacjonarnego nauczania w placówkach znowu został przesunięty, co oznacza tylko jedno. Uczniowie nadal będą uczyć się ze swoich domów, a dołączą do nich nawet dzieci z klas I-III. Skąd taka zmiana?

Nauka zdalna dla wszystkich! Powrót do szkoły przesunięty. W środę 24 lutego tuż po godzinie 15, odbyła się konferencja z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Dotyczyła ona nie tylko spraw związanych z pandemią i obostrzeniami, ale także została ogłoszona decyzja odnośnie edukacji uczniów. Nie od dziś wiadomo, że powrót do szkół wzbudza we wszystkich ogromne emocje. To temat numer jeden, a uczniowie tęsknią za szkolnymi ławkami, przerwami i oczywiście spotkaniami z rówieśnikami. Młodzież i dzieci praktycznie od początku roku szkolnego 2020/2021 uczą się ze swoich domów w sposób zdalny, używając do tego specjalnych platform internetowych i kamerek.

Jeszcze jakiś czas temu uczniowie z najmłodszych klas I-III mieli okazję wrócić do szkół i odbywać swoje lekcje w sposób stacjonarny, tak jak to było przed wybuchem pandemii. Niestety jak się jednak okazuje, część z nich musi wrócić ponownie do nauki zdalnej, a dotyczy to przede wszystkim najmłodszych z województwa warmińsko-mazurskiego. Taką decyzję ogłosił w środę 24 lutego Adam Niedzielski, ponieważ sytuacja w tym regionie Polski jest naprawdę trudna. Uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego, wracają do nauki zdalnej od poniedziałku 1 marca, ponieważ nowe obostrzenia wchodzą w życie w sobotę 27 lutego 2021 roku.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Czy znana jest już data powrotu do ławek? Początkowo uczniowie mieli wrócić do swoich placówek na początku marca 2021 roku, jednak ze względu na rozwój pandemii, nadal to się nie stanie. Chodziły również pogłoski, że na powrót mogą liczyć uczniowie, którzy w tym roku podchodzą do egzaminów ósmoklasisty i do matur, jednak na ten moment nadal muszą uczyć się zdalnie. W ich wypadku, istnieje istnieje możliwość, że mogą uczęszczać pojedynczo lub w małych grupach na konsultacje przed testami do swoich nauczycieli. Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Na ten moment nie ma podanej konkretnej daty, jednak jedno jest pewne - powrót uczniów do szkół jest możliwy, jednak wszystko zależy od sytuacji epidemicznej w naszym kraju.

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze