Nauka zdalna 2022 dla studentów? Minister edukacji stawia sprawę jasno

2022-01-27 10:46
Zamknięta uczelnia wyższa
Autor: Dawid Tatarkiewicz/East News

O takim scenariuszu uczniowie marzyli od dawna. Nauka zdalna oficjalnie powróciła, ale nie dla wszystkich. Uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych, przedszkolaki oraz studenci muszą uczęszczać na zajęcia do swoich placówek. Czy uczelnie wyższe zostaną wkrótce zamknięte? Minister edukacji postawił sprawę jasno.

Nauka zdalna a studia - ta kwestia szczególnie mocno interesuje studentów w całej Polsce. Zgodnie z zapowiedziami ministra edukacji zdalne nauczanie stało się faktem w czwartek, 27 stycznia. Tego dnia wszyscy uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych nie poszli na zajęcia do placówek. Nauka zdalna do 27 lutego, czyli do końca ferii zimowych, nie dotyczy jednak przedszkolaków, uczniów młodszych klas szkół podstawowych, ani też studentów. Wiceminister edukacji skomentował tę decyzję podczas rozmowy z radiową Jedynką. Tomasz Rzymkowski zapowiedział, że MEiN nie ma w planach zamykania przedszkoli czy klas 1-4, bowiem frekwencja w tych rocznikach zawsze była wysoka, co jest dla resortu najlepszym wyznacznikiem. Co ze studentami? Czy nauka zdalna dla studentów jest możliwa? Kwestię tę poruszył minister edukacji Przemysław Czarnek podczas konferencji 25 stycznia. Nie wszyscy będą pocieszeni! 

Sonda
Nauka zdalna przynosi efekty?

Nauka zdalna dla studentów. Minister komentuje

Czy studenci mogą liczyć na wprowadzenie nauczania zdalnego? Jak najbardziej. Decyzja ta nie zostanie jednak ustalona odgórnie przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, o czym poinformował Przemysław Czarnek podczas konferencji w Sejmie.

Uczelnie działają według swoich przepisów. Rektorzy uczelni samodzielnie podejmują decyzje. W części uczelni, jak na przykład na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studenci już przeszli na naukę zdalną. To są decyzje rektorów poszczególnych uczelni - wyjaśnił.

Wszystko zależy zatem od władz uczelni. Wielu studentów złożyło już podanie o wprowadzenie nauki zdalnej za pośrednictwem samorządu studenckiego.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze