Natalia Nykiel

i

Autor: materiały prasowe

Natalia Nykiel w pełnym ognia i kaskaderskich popisów klipie do Volcano

2020-02-28 9:00

Spalony dom, żywy ogień, efekty specjalne, ekipa filmowa licząca sto osób, pirotechnicy, kilkudziesięciu strażaków i lekarzy – to nie relacja z planu hitowego blockbustera, ale opis tego, co działo się na planie widowiskowego klipu Natalii Nykiel do piosenki Volcano z EP-ki Origo. Teledysk ukazał się kilkanaście dni przed występem artystki na słynnym festiwalu SXSW w Austin w Teksasie. Jest to najbardziej kosztowny teledysk w dotychczasowym dorobku Nykiel.

Koniec roku był dla Natalii Nykiel wyjątkowo pomyślny. Artystka wydała z zaskoczenia nowy mini-album Origo, który już w pierwszym tygodniu sprzedaży uplasował się w czołówce najchętniej kupowanych płyt w Polsce oraz został obsypany znakomitymi recenzjami krytyków oraz otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku Elektronika.

Nowy rok Natalia zaczęła natomiast elektryzującą wiadomością. Origo, pierwsze wydawnictwo w karierze artystki, które ukazało się na całym świecie, zdobywa również coraz większe uznanie na arenie międzynarodowej. Najlepszym dowodem na to jest zaproszenie Natalii z nową płytą na jeden z najważniejszych i największych festiwali na świecie: SXSW w Austin w Teksasie. Co więcej, organizatorzy festiwalu spośród ponad dwóch tysięcy artystów występujących na festiwalu wybrali 10 najlepszych wykonawców międzynarodowych i w tym gronie także znalazła się Natalia! Takim sukcesem nie mógł się dotąd pochwalić żaden polski artysta.

W czwartek 27 lutego premierę miał nowy teledysk Natalii, który został zrealizowany w iście hollywoodzkim stylu! Nykiel znana jest z tego, że przykłada dużo uwagi do swoich teledysków, ale tym razem przeskoczyła samą siebie, ponieważ jej najnowszy teledysk jest najdroższą produkcją w historii polskiego oddziału Universal Music. Artystka współpracowała przy nim z jednym z najlepszych polskich reżyserów filmowych Tadeuszem Śliwą (hit „Nieznajomi”). Duet stworzył teledysk, w którym spalił m.in. cały duży dom. Wideo jest pełne żywego ognia i efektów specjalnych, pracowała przy nim najlepsza w Polsce ekipa filmowa licząca prawie sto osób, pirotechnicy, a o bezpieczeństwo wszystkich dbała ekipa kilkudziesięciu strażaków i lekarzy. Utwór „Volcano” powstał we współpracy z członkami zespołu Paramore (autorzy hitu „Careful” wyrazili oficjalną zgodę na wykorzystanie w utworze Nykiel cytatu ze swojej piosenki).

Natalia Nykiel - koncerty 2020

Natalia już w marcu ruszy w trasę z nowym materiałem. Artystka zapowiedziała też, że na zbliżających się koncertach wróci także do grania utworów, których nie prezentowała na żywo w ciągu ostatnich lat. Trasa ORIGO:

25.03.2020 - WARSZAWA
26.03.2020 - OSTRÓW WIELKOPOLSKI
27.03.2020 - GDYNIA
29.03.2020 - KRAKÓW
23.04.2020 - POZNAŃ Enea Spring Break
24.04.2020 - RADOM
25.04.2020 - ŁÓDŹ
26.04.2020 - ZIELONA GÓRA
29.05.2020 - SZCZECIN

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE