Najrzadsze imiona w Polsce 2019. Kreatywność rodziców nie zna granic!

2019-09-09 16:00 aw
Dziecko
Autor: Canva

Wybranie imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie - w końcu będzie je później nosić przez całe życie! Zgodnie z zasadami obowiązującymi w Polsce nadane imię musi w powszechnym znaczeniu być przypisane do danej płci, a także nie może być ośmieszające lub obraźliwe. Polscy rodzice mogą także bez problemu nadać dziecku obce imię, niezależnie od tego, jakiej sami są narodowości.

Najrzadsze imiona w Polsce 2019. Niektóre z nich są naprawdę wyjątkowe! W ostatnich latach bardzo mocno zmieniła się tendencja nazywania dzieci. Rodzice zdają się odchodzić od nowoczesnych Brajanów i Jessik, a coraz częściej wybierają dla swoich pociech imiona tradycyjne lub staropolskie. Mimo to w statystykach Ministerstwa Cyfryzacji można znaleźć kilka naprawdę nietypowych imion!

Najrzadsze imiona w Polsce 2019

Według statystyk Ministerstwa Cyfryzacji przez cały 2018 rok polscy rodzice wybrali łącznie 8428 imion dla dziewczynek oraz 9306 imion dla chłopców. Wśród najpopularniejszych imion żeńskich znalazły się Anna, Maria, Katarzyna i Małgorzata, z kolei dla chłopców najczęściej wybierano imiona Piotr, Krzysztof, Andrzej oraz Tomasz. W przypadku imion najrzadszych, czyli takich, które w 2018 roku nadano jedynie dwóm dziewczynkom, znalazło się sporo obco brzmiących imion jak: Maylin, Ha Ang, Xiaotong, Ansaf, Nairi, Ga Han, Colette, Giao, Narinder, Yevgenia czy Nannette.

W zestawieniu pojawiło się też sporo polsko brzmiących oryginalnych żeńskich imion. Do najrzadszych należą m.in.: Marżanna, Oleanna, Danetta, Karolna, Elżbiata, Zoresława, Maksencja czy Leonardyna. Jeśli chodzi o imiona chłopców, to wśród obcych rzadkich imion znalazły się m.in.: Bishoy, Tuan Hai, Bane, Necmettin, Gotfrid, Cayden, Elen, Rikard czy Dror

Polsko brzmiące imiona męskie, które w 2018 roku nadano maksymalnie dwóm chłopcom, to m.in.: Malachiasz, Telemach, Skarbosz, Bonisław, Zasław, Światomir, Rodzisław, Gorzysław czy Dąbrosław. Ciekawostką jest fakt, że w zestawieniu nie pojawiło się ani jedno imię, które zostałoby nadane wyłącznie raz. Każde z nich nosi przynajmniej dwoje dzieci w Polsce.

Najnowsze