Najmniejsze dziecko świata 2019 - jak się nazywa? Ile waży? Gdzie się urodziło?

2019-05-31 10:49 M.C.
Najmniejsze dziecko świata 2019 - jak się nazywa? Ile waży? Gdzie się urodziło?
Autor: fot./screen/youtube.com/Sharp HealthCare Najmniejsze dziecko świata

W udokumentowanej historii medycyny to pierwszy taki przypadek! Najmniejsze dziecko świata po urodzeniu ważyło mniej więcej tyle, co jabłko! Maleństwo rozwija się dobrze, a media z całego świata podają o nim coraz więcej informacji. Na ESKA.pl dowiecie się, jak nazywa się najmniejsze dziecko świata, jaka była jego dokładna waga po narodzinach i gdzie przyszło na świat.

Najmniejsze dziecko świata 2019 - jak się nazywa? Ile waży? Gdzie i kiedy się urodziło? To pytania, które zadają dziś sobie miliony osób na całym świecie! Pod koniec maja 2019 media podały sensacyjną wiadomość o najmniejszym dziecku, które przyszło na świat zdrowe. Historia medycyny nie udokumentowała dotąd takiego przypadku. W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące maleństwa.

Przeczytaj też: Sześcioraczki w Krakowie 2019 - IMIONA rodzeństwa ujawnione!

Gdzie i kiedy urodziło się najmniejsze dziecko świata?

Informacje o najmniejszym dziecku świata przekazał szpital Sharp Mary Birch w San Diego (USA). To tam maleństwo przyszło na świat. Dyrekcja placówki podała wiadomość w środę 29 maja, ale dziecko urodziło się w grudniu 2018 roku. Rodzice i szpital zdecydowali się ogłosić informacje dopiero po tym, gdy dziecko zostało wypisane do domu.

Jak się nazywa najmniejsze dziecko świata?

Najmniejsze dziecko świata to dziewczynka. Media znają ją jako Saybie. Nie jest to jednak jej prawdziwe imię. Rodzice dziewczynki zdecydowali, że personalia maleństwa pozostaną tajemnicą. Wiadomo więc tylko, że Saybie oraz jej mama i tata mieszkają w San Diego.

Ile waży najmniejsze dziecko świata?

Saybie przyszła na świat w 23 tygodniu ciąży. W chwili urodzenia ważyła zaledwie 245 gramów! To mniej więcej tyle, co jabłko lub pomarańcza. Dziewczynka mierzyła jedynie 22,86 cm. Pierwsze 5 miesięcy życia spędziła na oddziale intensywnej opieki w Sharp Mary Birch. Rozwijała się dobrze i w maju zdecydowano, że może już jechać z rodzicami do domu. W chwili wypisania ze szpitala Saybie ważyła 2,72 kilograma i mierzyła 40,64 cm.

Najnowsze