Najładniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek inspirowane postaciami z książek na 2020 rok

Książki
Autor: Pixabay.com

Nie wiesz, jakie imię dać swoim pociechom? Może skusisz się na kilka wspaniałych inspiracji prosto z książek?! Najładniejsze imiona zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek inspirowane postaciami z książek czekają na ciebie na ESKA.pl!

Nie wiesz, jakie imię dać swoich małym pociechom? Okazuje się, że najładniejsze imiona zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek znajdziemy w wielkich dziełach literackich! Rodzicie uwielbiają czerpać inspiracje z przeróżnych kategorii, szczególnie jeśli chodzi o wybór tego jedynego, wyjątkowego imienia dla swojego dziecka. Niektórzy z nich podążają za tradycją, a inni z kolei za nowościami i trendami, które królują na świecie w danym czasie. Otóż ekskluzywne marki ciuchów, samochodów i kosmetyków, czy też najmodniejsze słowa w mediach społecznościowych nie są jedynym źródłem inspiracji, jeśli chodzi o wybór imienia dla dzieci. Wachlarz możliwości na całe szczęście jest o wiele szerszy i jedną z inspiracji może być pełna gama imion postaci, jakie napotykamy w książkach, po które sięgamy szczególnie często w jesienne, chłodne wieczory! Jakie więc są najpopularniejsze imiona dla dzieci inspirowane literackimi postaciami? Zobaczcie sami!

Najładniejsze imiona dla chłopców z książek na 2020 

  • Ben - to imię z książki Miasteczko Salem. W książce ta postać lubi być w centrum uwagi i jest kocha rywalizację! 
  • Santiago - postać z książki Stary człowiek i morze. Santiago chciałby podbić cały świat! Jest pełen energii i ambicji. 
  • Jake - to postać z książki Dallas '63. Jest on niezwykle energiczny i szalony! 
  • Nikodem - taką postać znajdziemy między innymi w książce Kariera Nikodema Dyzmy. Nikodem jest niezwykle uparty i uważa, że zawsze ma rację, nawet gdy jej nie ma. 

Najładniejsze imiona dla dziewczynek z książek na 2020

  • Arya - imię idealne dla dziewczynki, szczególnie gdy jest się fanem powieści Gra o Tron. To właśnie te imię bije rekordy popularności w wielu rankingach!
  • Rue - oryginalne imię pochodzi od głównej postaci z książki Igrzyska Śmierci. Wielu rodziców chętnie właśnie tym imieniem obdarza swoją córkę.
  • Beatrix - przepiękne imię nawiązujące do klasyki dziecięcej literatury Piotruś Królik! Może być zdrabniane na wiele różnych sposobów między innymi Trix lub Bea.
Książki na kwarantannie, czyli biblioteka w czasach pandemii
Najnowsze