Najbogatsi raperzy 2015 roku! Ranking dostępny na Eska.pl

2015-09-24 13:34
Diddy w teledysku do Coming Home
Autor: fot. YouTube Najbogatsi raperzy 2015 roku! Ranking dostępny na Eska.pl

Magazyn Forbes opublikował listę najbogatszych raperów 2015 roku. Nie obyło się bez niespodzianek! Sprawdź, kto aktualnie dzierży status najbardziej zamożnego rapera! Mamy dla Was TOP15!

Najbogatsi raperzy 2015 roku: kto zarobił najwięcej? Miesięcznik "Forbes" co roku publikuje ranking raperów, których aktualny stan konta jest największy. To że zarobili najwięcej niekoniecznie oznacza, że byli najbardziej zapracowani. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku za najbardziej zamożnego rapera uważało się Dr. Dre! Czy legenda hip-hopowej sceny muzycznej utrzymał swoją pozycję?

Ranking najbogatszych raperów 2015 roku:

Lista najbogatszych raperów w Stanach Zjednoczonych przykuwa uwagę wszystkich miłośników czarnej muzyki, ale i nie tylko! Bo coraz częściej artyści eksperymentują w różnych gatunkach muzycznych. Dobrym tego przykładem jest Snoop Dogg, Pharrell Williams i Pitbull! Czy to dzięki komercyjnym utworom ci Panowie znaleźli się w TOP15? Sprawdźcie, kto aktualnie może pochwalić się największą ilością pieniędzy na koncie bankowym:

  • 15. Snoop Dogg - 10 milionów $ - Raper w tym roku wydał album, który sprzedał się w ilości 27 tysięcy sztuk kopii! 
  • 14. J. Cole - 11 milionów $ - zerwanie umowy z wytwórnią trochę wpłynęło na stan jego konta. Raper wydał w 2014 album pt. Forest Hills Drive, a ten zadebiutował na miejscu 1. na liście sprzedaży.
  • 13. Kendrick Lamar - 11 milionów $ - Jak mówi raper "Wszystkie pieniądze, nie jest ciężkim pieniądzem". 
  • 12. Lil Wayne - 12 milionów $ - takim budżetem zarobionym w 2015 roku może pochwalić się niezwykle charyzmatyczny raper.
  • 11. Pitbull - 17 milionów $ - jest i Wasz ulubieniec ;) To kolejny rok, w którym raperowi w pomnożeniu majątku pomogła elita znanych artystów! Co prawda, to prawda. Raper cieszy się sporym uznaniem!
  • 10. Birdman - 18 milionów $ - szef wytwórni Cash Money Records kontynuuje zbieranie zysków!
  • 9. Nicki Minaj - 21 milionów $ - w pierwszej "dyszce" znalazło się miejsce dla kobiety. Jest to najlepiej zarabiająca raperka na świecie! 
  • 8. Wiz Khalifa - 21,5 miliona $ - raper znacznie poprawił swój stan konta nagrywając hit See You Again. Piosenka z Szybkich i wściekłych 7.
  • 7. Kanye West - 22 miliony $ - zdecydowanie, jeśli będzie kandydował na prezydenta Stanów Zjednoczonych będzie w TOP3 rankingu ;)
  • 6. Eminem - 31 milionów $ - ten facet wie, jak się robi pieniądze. Ciągle w czołówce najlepiej zarabiających raperów!

TOP5 Najbogatszych raperów 2015 roku:

Zestawienie najbardziej wzbogaconych w 2015 roku raperów otwiera Pharrell Williams! Twórca przeboju "Happy" aktualnie jest jurorem w amerykańskiej edycji programu The Voice. Na jego konto tylko w tym roku wpłynęły 32 miliony dolarów!

 

4. Dr. Dre - 33 miliony $ - w tamtym roku, to on był najbogatszym raperem. Teraz spadł poza Top3! Mówi się, że to najgorsze miejsce ;)

 

3. Drake - 39,5 miliona $ - nikt się chyba tego nie spodziewał! Kanadyjczyk w ostatnim czasie zagrał 50 koncertów i to one głównie pozwoliły mu dostać się do pierwszej trójki rankingu! Oprócz tego raper brał czynny udział w kampaniach reklamowych na rzecz znanych marek. 

 

2. Jay-Z - 56 milionów $ - 22 występy w towarzystwie Beyonce, własny serwis streamingowy i własna wytwórnia zdecydowanie ustawiły rapera i jego rodzinę do końca życia.

 

1. Diddy - 60 milionów $ - co z tego, że w ostatnim czasie nie wydał żadnej płyty? Posiada własną produkcje alkoholi i to dzięki niej tak się wzbogacił!

 

RW

Najnowsze