Nagroda Pulitzera po raz pierwszy dla rapera!

2018-04-17 12:59
Nagroda Pulitzera po raz pierwszy dla rapera!
Autor: fot. AP/EAST NEWS/screen/youtube.com/KendrickLamarVEVO Nagroda Pulitzera

Ogłoszenie laureatów słynnej Nagrody Pulitzera musiało zaskoczyć wiele osób. To prestiżowe wyróżnienie po raz pierwszy w historii dostał raper! Czytajcie na na ESKA.pl.

Nagroda Pulitzera to przyznawane co roku w USA wyróżnienie za wybitne dokonania dziennikarskie literackie i muzyczne. To jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród tego typu, a wśród jej laureatów są tak sławne osobistości jak wielki pisarz Ernest Hemingway czy amerykański dziennikarz polskiego pochodzenia Alex Storożyński. Na liście nigdy nie znalazł się jednak ktoś taki, jak gwiazdor hip-hopu! Aż do 2018 roku, kiedy nagrodę Pulitzera przyznano po raz pierwszy raperowi!

Taconafide - koncerty wyprzedane? Ostatnie bilety TYLKO w ESCE!

Autor: brak danych

Taconafide po wydaniu wspólnej płyty ruszają w trasę koncertową. Raperzy zagrają w największych koncertowych halach. Zastanawiacie się, jak jeszcze zdobyć bilety? Podpowiadamy na ESKA.pl

Raper wyróżniony Pulitzerem - "Wirtuozerska kolekcja utworów"

Który raper dostał nagrodę Pulitzera? To Kendrick Lamar - amerykański artysta hip-hopowy uważany za jednego z najlepszych przedstawicieli tego gatunku. Lamar jest autorem takich doskonałych albumów jak między innymi To Pimp a Butterfly czy najnowszy Damn. To właśnie za drugą z wymienionych płyt dostał nagrodę Pulitzera.

Wyróżnienie jest o tyle niezwykłe, że do tej pory w kategorii muzyki, Pulitzera dostawali tylko jazzmani i kompozytorzy muzyki klasycznej. Jury uznało jednak, że Kendrick Lamar w pełni zasługuje na nagrodę. W uzasadnieniu stwierdzili, że płyta Damn to wirtuozerska kolekcja utworów połączona amerykańską autentycznością i rytmicznym dynamizmem, który w wyjątkowy sposób pokazuje złożoność życia Afroamerykanów we współczesnym świecie. Kendrick Lamar dołączył więc do największych twórców kultur.

Kendrick Lamar w Polsce 2018 - gdzie i kiedy wystąpi?

Autor: brak danych

Kendrick Lamar wystąpi w Polsce w 2018 roku! Sprawdźcie, co wiadomo na temat koncertu amerykańskiego rapera!

 

Najnowsze